CHP Bursa İl Başkanlığı, 10 yıl önce kentsel dönüşüm gerekçesiyle yıkılan lojmanların bugün açık otopark olarak kullanılan arazisi içi basın toplantısı yaptı. İl Başkanı İsmet Karaca AK Parti’nin TOKİ ile ev sahibi yapma projesi üzerinden seçim yatırımı yaptığını iddia etti. Projedeki belirsizlikleri ve ödeme planını eleştiren Karaca “Vatandaşı sıcak bir ev vaadiyle kandırıyorlar.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, 10 yıl önce kentsel dönüşüm gerekçesiyle yıkılan Maliye lojmanlarının bugün açık otopark olarak kullanılan arazisinde basın açıklaması yaptı. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, AKP iktidarının seçim yatırımı olarak gündeme getirdiği TOKİ projesindeki belirsizlikler ve öngörülen ödeme planına eleştirilerini dile getirdi. Karaca, vatandaşın ev sahibi olmasına asla bir itirazlarının olamayacağını vurgulayarak, “Vatandaşı sıcak bir ev vaadiyle kandırıyorlar. Ev almaya niyetlenen her vatandaş, kura çekildiği gün maalesef hayal kırıklığı yaşayacak” dedi.

KARACA: İNSANLARIN UMUDUNU SÖMÜRMEYİN

CHP’li Karaca 9 yıl önce yine aynı otopark önünde basın açıklaması yaptıklarını, o dönem kentsel dönüşüm yapmak üzere lojmanları yıkıldığını ancak yerine yenilerinin yapılmadığını belirtti. İnsanların umudunu sömürmeyin çağrısında bulundu. 10 yıl önce Dönemin AK Partili Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını hatırlatarak dar gelirliler için konut sahibi olma vaadinin hala gerçekleşmediğini ifade etti.

Sosyal konut projesinin geçmişte Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin sosyal projesi olduğunu belirten Karaca kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını bunu ranta dönüşmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

METİN YILMAZ: TÜM YURTTAŞLARIN EV SAHİBİ OLDUĞU BİR TÜRKİYE’Yİ DÜŞLÜYORUZ

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz ise AK Parti’nin projeyi bir seçim yatırımı olarak planladığının altını çizdi. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir sosyal politika olarak samimiyetle destekler ve isteriz ki tüm yurttaşlar ev sahibi olsun, kimse aç kalmasın, açıkta kalmasın. Buna aileler de dahil, yurt sorunu yaşayan üniversiteliler de dahil. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmeye söz veren bir siyasi partinin il-ilçe yöneticileri olarak elbette ki, tüm yurttaşların ev sahibi olduğu bir Türkiye’yi düşlüyoruz” dedi. Seçime çok az bir süre kala projenin duyurulmasını dair “Varsın onlar böyle rüşvet verir gibi hesap-kitap yapadursunlar, AK Parti iktidarının bugüne dek yapmadıklarına, yapamadıklarına bakarak, bugünkü projelerine ilişkin bir samimiyet testi uygulayalım.” dedi.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.