Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Amasya valisi, Türkiye’de işsiz yok. İş arayan varsa bana gönderin

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Amasya valisi, Türkiye’de işsiz yok. İş arayan varsa bana gönderin
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar” dedi.

Türkiye ekonomik sıkıntıyla ve işsizlikle boğuşurken, Amasya Valisi Mustafa Masatlı’dan ilginç sözler geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Amasya kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında konuşan Mustafa Masatlı, fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğunu savunarak, “Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar” dedi.

Vali Masatlı, “Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizler de zorlanıyoruz” derken, “İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil” ifadelerini kullandı.

17 KİŞİLİK İŞÇİ ALIMINA 5 BİN KİŞİ BAŞVURMUŞTU…

Öte yandan, Amasya İl Özel İdaresi, geçen sene 17 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. 17 kişilik kadro için 5 bin aday başvuru yapmıştı. Üstelik kadroların çoğunluğuna AKP’li yöneticiler atanmıştı.

Odatv.com

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın