Fotograf: Şahinoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu, Celil Cengiz ÇOLAK

Sinop’un Saraydüzü ilçesi Başakin Köyü’nde  60 dönüm arazi üzerine kurulan,  yaklaşık7 trilyon lira  harcanan çiftlik bölge insanın yanı sıra İstanbul, Ankara ve çevre illerden gelenlerin  vazgeçilmez mekanı oldu. Uzun yıllar  İstanbul’da turizm faaliyetlerinde bulunan Şahinoğlu Turizm  Group  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu, “Ata memleketim olan Başekin’e Avrupa standartlarında  bir çiftliği hayata hayata geçirmek  hayalimdi gerçek oldu”

Sinop’ta İlk, Şahinoğlu Çiftlik” Doğal Yaşam Köyü”

Sinop ve  bölgesinin, Avrupa standartlarında ilk tesisi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Şahinoğlu Turizm Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ŞAHİNOĞLU, “Uzun yıllar turizm sektöründe  faaliyet gösterdim. Ata memleketime  böyle bir tesis kazandırmak hayalimdi gerçek oldu.”dedi

 Ekonomide bir kural vardır, Fazla risk fazla kazanç, az risk  az kazanç” olduğunu söyleyen Mustafa ŞAHİNOĞLU, “Yaşamın her alanında risk vardır. Ağzınıza aldığınız her lokma da  bile risk vardır. Risk almadan hayallerinizi gerçekleştiremez ve başarılı olamazsınız. Bende bu ilkeler doğrultusunda karar verdim”

Şahinoğlu Çiftliği her ne kadar Şahinoğlu Turizm’e ait olsa da bölgenin, köyünün çiftliği olduğunu belirten Şahinoğlu, “60 dönüm arazi üzerine kurduğumuz çiftlik yaklaşık 7 trilyon lira harcandı,  istediğimiz standartlarında olması için  ne kadar daha harcanacağını bilmiyorum”

Şahinoğlu çiftliği doğal yaşam köyümüzde neler mi var?

Şahinoğlu; Doğal ortamda yetiştirilen  meyve ve sebzeleri dalından sofranıza  sunuyor,  balınızı kovandan veriyoruz.  yumurtalar ise  kümesten alınarak pişiriyoruz, süt, yoğurt, ayran çiftlikte doğal ortamda yetiştirilen büyükbaş hayvanlardan elde ederek sunum yapıyoruz. Alabalık ise havuzumuzdan taze olarak hazırlıyoruz

Türkiye’nin 5 yıldızlı turistik  otellerinde, Avrupa, Arap ülkelerinde  aşçılık yapan Hüseyin Özdemir,  ustamız damak zevkinize uygun tüm pide çeşitlerini, pizzayı,  ızgara çeşitlerini, tatlı çeşitlerini, semaver çayı  isteğinize göre hazırlıyor

Yöresel kıyafet
Şahinoğlu Çiftliği  içinde bulunan otelimizde konaklayabilir,  çocukları ile  vakit geçirebileceklerler.

.

Şahinoğlu Çiftliği’nde,  atış poligonu, hobi bahçeleri, yürüyüş yolları, yapay gölde kayıkla gezinti, atlara binerek binicilik sporu, ATV parkuru, şelaleler de piknik,  manda gölleri, çardak kafeler de  keyifli vakit geçirebilirler.

Ayrıca, büyük şirketlerin, toplantı, seminer verebilecekleri kapalı ve açık  600 kişilik toplantı salonumuz bulunmaktadır.

. Tesisimizin 30 yataklı, Alabalık tesisi, organik tarım ürünleri, organik serpme kahvaltı, tavuk besleme , tamamen köy bağ bahçe işlerinin yapılabileceği, doğal ürünlerin ekildiği, biçildiği, toplanıldığı geniş kapsamlı bir konsept oluşturduk.

Aşçıbaşı Hüseyin ÖZDEMİR

Şahinoğlu:” gelen Yerli ve Yabancı turistlerin Su değirmenleriyle un çekildiği, alabalığını kendi tutabileceği, yöremize has tarhana, bulgur, keşkeklik yapılabileceği, Kışın Av Turizmi, At çiftliği ile gezinti yapılabileceği bir yelpaze ile karşılaşabileceği çok geniş bir alanda farklı,  farklı etkinliklerin yapılabileceği bir tesis kazandırdık.   Şahinoğlu Group Hac ve Umre Faaliyetlerinde, Yurtiçi ve yurt dışı turizm organizasyonları, Vize Hizmetleri, Turist taşıma hizmetleri faaliyetlerini sürdürmektedir.


Tesisimizin önemli bir bölümünde,   geçmişte yöre halkının giysileri, gelin alma kıyafetleri, kara saban, su değirmeni, dibek  taşı gibi tarihi eserlerin  bulunduğu mini müze bulunmaktadır.

Şahinoğlu çiftliği Doğal yaşam köyü  Boyabat Kargı yolu başekin köyü mevki telefonlar 0 368 495 95 95 – 0 532  377 2429 Saraydüzü

Çiftliğimizde Sırık kebabı günlük olarak yapılmaktadır.

By Celil Cengiz ÇOLAK

Celil Cengiz Çolak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.