Yolunuz hiç Çanakkale Demirciköy’e düştü mü ? Düşmedi ise mutlaka düşürün.. 

Bizim 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili nedeni ile düştü. Ve Pionia Country House ile tanıştık ve vesile ile. Pionia adını Truva’ya komşu antik kentten almış. Neden House diye sorarsanız ben orada geçirdiğim günler sonrası anladım gerçekten ev. Kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Öyle rahat ve sıcak bir ortam. Yabancılık çekmiyorsunuz eviniz kadar konforlu ve rahat.. 

Kapıda sizi otelin güler yüzlü enerjik sıcacık sahibesi Meliha hanım karşılıyor. Öyle içten ki sanki kırk yıldır tanıdığınız dostunuz gibi hissediyorsunuz. Bilgi veriyor özenle sonra otelde çalışan  güler yüzlü ,çalışkan Ali odanıza kadar size eşlik ediyor.. Kapıyı açıyorsunuz muhteşem. Çok zevkli sıcacık ve sade döşenmiş  bir oda sizi karşılıyor. Duvarlarında çok etkileyici ağaç teması ağırlıklı doğa tabloları. Yakından baktığınızda imzayı görüyorsunuz Meliha 2007 veya 2021 yazıyor. Meliha hanım aynı zamanda bir ressam,sanatçı. Daha sonra sohbetlerimizde öğreniyorum İtalya da eğitim almış, çok sayıda kişisel sergi açmış bir sanatçı. Asıl mesleği ise mühendislik İTÜ mezunu. 

Otel butik otel. İki yan yana taş kaplama binadan oluşuyor. Biz şömineli olan özel odalardan birinde kaldık. Çok yüksek tavanlı çıtır çıtır odun ateşinde şömine keyfi yaparak gökyüzünü yıldızları seyredebileceğiniz bir oda. 

Otellerde genellikle uyuyamam yerimi yadırgarım. Yorgan ya da yastık hep sorun olur. Pionia da öyle değil. Çünkü Meliha hanım evine seçer gibi özenle titizlikle almış her şeyi.Otel malzemeleri satan yerlerden değil özel yerlerden almış hepsini. Yatak çok rahat yastıklar öyle yorgan hep elyaftır terletir genelde Piona da bambu , pamuk seçilmiş özellikle . Her şey yumuşacık ve doğal . Tertemiz pırıl pırıl. Aynalar masalar koltuklar havlular terlikler … 

Otelin bir binasının önünde çim alan içinde yüzme havuzu var.Yanında ahşap iki şezlong  oturma alanında koltuk ve sandalyeler 

Diğer binanın önünde yeşil çim bahçe ve özenle seçilmiş ağaç ve çiçekler..Masa ve sandalyeler. Minderler ve koltuklar hep kadife. Misafirlerin rahatı düşünülmüş ön planda çok açık. 

Akşam yemeği için salona doğru giderken mutfağın önünden geçiyorsunuz. Mutfak göz önünde.  Her şey bembeyaz ve pırıl pırıl Meliha hanım, Ali bey ve eşi Mihriban ile mutfakta harıl harıl çalışıyorlar birlikte.Yemek geldiğinde çorba salata et yemeği hepsi çok lezzetli ve kıvamında. Sabah kahvaltıları da öyle. Sabah dokuzda her şey hazır güneş ışığının tatlı sarısı eşliğinde çalan hafif müzik size eşlik ederken ister salonda ister bahçede kahvaltınızı yapabiliyorsunuz. Kahvaltıda yörenin doğal sebzeleri domates salatalık yeşillikleri yumurta inek sütü, peynirleri hep yöresel organik. Dört çeşit reçel yine becerikli otel sahibesi Meliha hanımın ellerinden çıkmış ev yapımı. Sabahları fırından yeni çıkan sıcacık poğoçalar kahvaltıya eşlik ediyor. Meyve suyu ve çayla birlikte leziz. 

Meliha hanım az uyuyup çok çalışan özenli enerjik üretken bir insan. Aslen Artvin’li ancak artık yaşamak için Demirciköy’ü tercih etmişler ailece. Ve orada olmaktan mutlular belli. Eşi Mustafa bey emekli olup Meliha hanım’a yardımcı oluyor. Güler yüzü olumlu enerjisi ile eşinin desteği belli ki. 

Otel in havuzu var. Ayrıca denize de onbeş yirmi dakikalık mesafede.  Doğa içinde tertemiz havası kuş ve horoz köpek sesleri ile sakin dinlenmelik medeni bir yer.  

Otel Haziran’da açılmış daha beş aylık ancak ilgi büyük..Trabzondan İstanbul dan Ankara dan ve başka bir çok ilden gelenler oluyormuş. Temiz hava, doğa, sessizlik ve huzur arayanlar için eşsiz bir mekan..  

Sitare Beşe İNCE, Otelin sahibi Meliha hanım

Kesinlikle öneririm yolunuz Çanakkale Demirciköy  Pionia’ya düşsün derim… 

31 Ekim 2021 

Sitare Beşe İnce 

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.