Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Faik KAPTAN: Çuvaldızı artık kendimize batıralım spor medyası

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Faik KAPTAN:  Çuvaldızı artık kendimize batıralım spor medyası
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Habercilik hayatımda hep doğruyu bulmaya özendim. Yaklaşık 50 yıllık bu dönemim de yaptığım binlerce haberimin hiç birisi tekzip yemedi. Hata yaptıysam onu da kendim yazdım.

İki gün önce Modern Pentatloncu İlke Özyüksel kardeşimizin kendi ifadesiyle, “ Şampiyon oldum, havalimanın da kimse karşılamadı” sözcüğünden kaynaklı yanlış anlamayı Federasyon yetkilisi kardeşimiz, doğruyu, gönderdiği fotoğrafla açıklamış oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

3 Mart günü Modern Pentatlon Federasyonu yetkilileri madalya kazanan bu kardeşimizi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladı.

Pekala İlke kardeşimiz bu sözü niçin söyledi?

İşte burada çuvaldızı kendimize, yani spor medyamıza batırmamız gerekiyor.

KENDİNİZİ İLKE’NİN YERİNE KOYUN.

Gelin kendinizi İlke Özyüksel’in yerine koyun. Uluslar arası şampiyona da, Ülkede bir ilki başarmış Dünya Rekorunun yanı sıra madalya kazanmışsınız. Aynı coşkuyla Ankara’da güzelce karşılanmış ve oradan ayrılıp evinize, kulübünüzün olduğu yere hareket etmek üzere İzmir’e gidiyorsunuz.

Havalimanına iniyorsunuz. İşte burada kimseler yok. Niçin kimseler yok?

Çünkü kimsenin haberi yok. Spor sayfaları futbolla dolu. İlke, tek sütun bile haber olmamış. Haber olmayınca da havalimanına kim gelecek?

Tabi ki kimse.

O, havalimanının bir köşesinde göğsünde madalyası elinde kupası ve çiçeğiyle boynu bükük duruyor.

TRT Muhabirine o anını anlatırken göz yaşlarını tutamadı. İşte o anda ben de koptum. Esenboğa’da ne kadar coşkuluysa, burada o kadar hüzünlüydü.

Aklından hep arkadaşları, komşuları, dostları havalimanına koşup gelecek kendisini “Türkiye Türkiye” tezahüratlarıyla karşılayacak. O anların hayali geçiyordu.

O andaki ruh halinizi düşünebiliyor musunuz?

Kimsecikler yok.

Anlı şanlı futbol takımları deplasmana gittikleri zaman havalimanlarında, kalacakları otelin önünde bile yüzlerce taraftarı gelir bağırır çağırır. Çünkü o takımın bütün programı günler önceden sayfalarda verilir. İnsanlar oralara yönlendirilir.

Ama İlke Özyüksel’den tık yok. Bu ayıp bize yani Spor Medyasına yeter.

Beyler, İlke’leri ağlatmaya hakkınız yok.

Buradan bu şekildeki federasyonlarımızın Basın Danışmanlarına seslenmek istiyorum:

“Tamam toplum futbol istiyor. Medyanın organlarının sizlere ulaşmaya niyeti yok. Öyleyse siz onlara gidin. Amiyane tabirle o fotoğrafları, o gülen yüzlerin boynundaki madalyaları, ellerindeki kupaları masalarının üstüne koyun. Ellerinde hazır malzeme bulurlarsa kullanacaklardır. Ama sizler ajansların aracılığıyla, bülten göndermekle işinizi yaptığınızı zannederseniz, gördüğünüz gibi bu devirde artık olmuyor.

Eski bir gazeteci olarak benden söylemesi.”

BİR DE, GÜLŞAH AĞA.

İlke Özyüksel’den sonra dün yine aynı kanalda bu kez benim de ilk kez gördüğüm Biatlon sınıfında Milli Sporcu Gülşah Ağa adlı bir kardeşimiz vardı.

İlke ile aynı zorluklardaki hazırlık yaşam mücadelesini yapıyor. Bütün mücadelesi Tokyo Olimpiyatlarına gidip başarı kazanmak.

Ey spor medyası İlke ve Gülşahları ıska geçmeyin. Bizlerin yüzünü onlar güldürecek. Benim onlara inancım sonsuz.

Bir haftadan beri bütün Spor Kanallarında Fenerbahçe’nin yaptığı şampiyonluk sayısı başvurusu, buna karşılık Galatasaray’ın yaptığı itirazı konuşuyorsunuz. Hukuk alimi oldunuz.

Bıkmadınız mı Allah Aşkına?

Ben artık gördüğüm anda kanalı değiştiriyorum.

İyi ki değiştiriyorum da İlke’lerle Gülşah’larla karşılaşıyorum.

Çuvaldızı kendimize batırmanın zamanı geldi de geçti.

Not: Fotoğraf altı;

“Macaristan Modern Pentatlon Salon Şampiyonası’na katılan millilerimiz yurda döndü. TMPF Genel Sekreteri Serhat Aydın, şampiyonada Laser Run dünya rekoru kıran ve ülkemize gümüş madalya kazandıran milli sporcumuz İlke Özyüksel’i Esenboğa Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladı. 3 Mart.”

Fotğraf : Mlli Biatloncu Gülşah Ağa.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın