Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

2017 yılında 45 milyon liraya ihale edilen tesis çöplük oldu!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 2017 yılında 45 milyon liraya ihale edilen tesis çöplük oldu!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Samsun’un Vezirköprü ilçesi Kunduz Ormanlarında 2017 yılında 45 milyon liraya ihale edilen Milli Takımlar Kamp Tesisleri yarım kaldı. Söz konusu tesislerde şu ana kadar hiçbir çalışma yapılmadığı, yaylanın beton çöplüğü

İsmail AKDUMAN/SAMSUN – SÖZCÜ | Samsun Vezirköprü’de Kunduz Ormanları içine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından projelendirilen 216 dekarlık alan içerisine 45 milyon liralık Milli Takımlar Eğitim Kampı inşaatına 2017 yılında başlandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Projede Sporcu Dinlenme Tesisi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Okçuluk Salonu, Atletizm sahası, Tenis Kortları, Basketbol Sahaları, Futbol sahası, 6 bin m2 Su sporları Göleti, Paintball alanı, Kır Kafesi, Büfeler, Açık Amfi Alanı, Gezinti Yolları, Bocce sahası, bisiklet park yerleri, seyir terasları, koşu yolları yer alan proje Türkiye’de ilk ve tek en büyük spor kompleksi olma özelliği taşıyordu. Ancak 2 yılda tamamlanması planlanan proje şirketin ihale şartlarını yerine getirmemesi üzerine yarı kaldı.

BAKAN 2019 YILINDA İHALE EDİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 2018 yılında TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na, Vezirköprü Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’ni akıbetini sormuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da “2017 yılı Ocak ayında ihale edilmiş Vezirköprü’deki kamp eğitim merkezimiz, 45 milyonluk maliyeti var, yüklenici firmanın sözleşme şartlarını yerine getirememesinden dolayı Kasım 2018’de sözleşmesi fesholmuş, ilk çeyrekte tekrar ihaleye çıkıp inşallah tamamlayacağız, Samsun’a çok tesis yaptık, bunu da yarım bırakmayız” diye cevap vermişti.

ÇEVRE DEDEKTİFİ HİÇ BİR ŞEY YAPILMADIĞINI ORTAYA ÇIKARDI

Aradan geçen zaman içerisinde tesisler için yeni bir ihale yapılmadı. Doğanın ortasında yapılan binalar harabe oldu. Yayla yarım kalan inşaatlar ve inşaat malzemeleri nedeniyle adeta beton çöplüğüne döndü. Tesislerin son halini ise Çevre Dedektifi olarak bilinen Güven İslamoğlu görüntüledi. Sosyal medya hesabından tesislerin fotoğraflarını paylaşan İslamoğlu, “Yazık harcanan paraya. Yaylayı perişan edip gitmişler” diye yazdı.

#SAMSUN #Vezirköprü Kunduz Ormanları. Milli takım kampı diye yaylayı perişan edip gitmişler. Kamp projesi de rafa kalkmış. Olan güzelim doğaya olmuş. Yazık harcanan paraya ve yok edilen doğaya. @gencliksporbak@csbgovtr @TCTarim pic.twitter.com/4fogalrQby

— Güven İslamoğlu (@guvenislamoglu) November 16, 2020

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın