Mobil Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Allah dağına göre kar verir

Mobil Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Allah dağına göre kar verir
Mobil Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sabah okula gitmeden,kahvaltıdan bile önce yapmamız gereken önemli bir görev vardı,camiye gitmek ve bir sure öğrenmek..Birini yeterince öğrenince bir sonrakine geçmek..

Cami hocası hem akrabam hem çok güler yüzlü,çekincem yok ama ilk derse de hazır gitmeliyim.Dedeme,bana Sübhaneke duasını  öğret dedim..O okudu ben tekrar ettim,camiye gitsem de öğrenme yöntemi bu..Demek ki işitsel zekam da fena değilmiş,henüz bellek de boş,ezberleyivermişim.

Herkes bayağı ilerlemiş,benim henüz ilk günüm,Şaban dayım,hadi kızım Canan Sübhanekee diyor ben ay ı tondan sen karışmaaaa diyorum,çocuk işte deyip gülümsüyor,hadi tekrarla sübhanekeee,sen karışmaaa diye tekrarlayınca,hadi karışmıyorum dediğinde bir soluk da sureyi okumuştum..Anlaşıldı şimdi deyip gülümsemiş sonra aileme de anlatmıştı bunu..

İşime karışılmasını özellikle bildiğim bir şeye karışılmasını o zaman da sevmiyormuşum demek ki,başka bir gün canım camiye

gitmek istemediğinde babaanneme sen evde öğretsen olmaz mı diyorum;(uzaktan eğitimin temellerini ben attım belki de:).

Bir başka gün kardeşimin de aklını çelip bu sabah gitmesek,komşunun avlusunda bekleyelim herkes dönerken biz de eve döneriz dediğimde,buz gibi havada kedi yavrusu gibi üşüyünce,bunun iyi bir fikir olmadığını da öğrenmiş olduk.

Öğrenmek hiç bitmez,özellikle yaşayarak öğrenmek,çocuksan,olumsuz sonuçları olan yaşanmışlıkların üstesinden daha kolay gelirsin,daha güçlü gibi görünse de,büyüklerin gücü,çocukların masum düşünceleri karşısında zayıf kalır. Çocuklar kendilerine ağır gelen şeyleri bir oyuna çevirmeyi iyi bilir.

Belki bu yüzden,hayat güçlülere daha acımasızdır..Allah dağına göre  kar verir..

Canan İLHAN

Mobil Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Mobil Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın