Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kılıçdaroğlu:AKParti’li kardeşlerim sizin vicdanınız kabul ediyor mu?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kılıçdaroğlu:AKParti’li kardeşlerim sizin vicdanınız kabul ediyor mu?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında gündeme dair yaptığı açıklamalarda;   “Milyonlar işsizken, asgari ücretle çalışırken, Saray beslemeleri 4-5 yerden maaş alıyorlarsa; AK Parti’ye oy veren kardeşlerime seslenmek isterim sizin vicdanınız kabul ediyor mu? Bu adalet midir, ahlak mıdır, hak mıdır, hukuk mudur? Kul hakkı yiyen hiç kimse CHP’ye oy vermesin.” ifadelerini kullandı.

Milyonlar işsizken, asgari ücretle çalışırken, Saray beslemeleri 4-5 yerden maaş alıyorlarsa; AK Parti’ye oy veren kardeşlerime seslenmek isterim sizin vicdanınız kabul ediyor mu? Bu adalet midir, ahlak mıdır, hak mıdır, hukuk mudur? Kul hakkı yiyen hiç kimse CHP’ye oy vermesin.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Milli iradeye ihanet ettiler. Seçimle gelenler Türkiye’yi temsil ederler. Cumhurbaşkanı bir yere gittiği zaman, TBMM Başkanı temsil ederdi. Şimdi atamayla gelen birisi temsil ediyor. Bu milli iradeye ihanettir. Ne oldu da milli iradeye ihanet eder noktaya gelindi? TBMM Başkanı Türkiye’yi temsil etmekten alıkonuldu?

Kibirli davranmayı devlet politikası haline getirdiler. TBMM’nin kabul ettiği kanunları hiç uygulamadılar, Anayasa’yı da uygulamadılar. Referandumda milletin kabul ettiği Anayasa’yı uygulamıyor.

Anayasayı uygulamadırlar. Kibre bakın, 600 milletvekilinin koyduğu yasaları, referandumda milletin kabul ettiği Anayasa’yı uygulamayacağım diyorlar. 

Devlette liyakatı bozduğunuzda, yapacağınız yolsuzluklara zemin hazırlarsınız. Nerede bu adalet? Nasıl ulaşacağız bu adalete? Adaletsizliğin, yolsuzluğun daniskasını yazıyorlar.

Liyakatı yok ettiler. Bir kişi düşünün karısı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Kendisi arkeolog Merkez Bankası üyeliğine seçiliyor. Ne işi var, kazı mı yapacak Merkez Bankası’nda? 128 milyar doları mı arayacak? Kim seni atıyor oraya? İşi ehline vermiyorsunuz.

10 bin engelli kadrosu boş. Engelliler dışarıda işsiz. Ne adına, kimin adına almıyorsun? İşsiz mi işsiz… Aç sınavı kardeşim gelsinler.

Haramzadeler devleti ele geçirmişse onlar için vatan ve bayrağın hiçbir önemi yoktur.

Ülkücü kardeşim, MHP’ye, AK Parti’ye oy veren kardeşim sana sesleniyorum: Rüşvetçinin büyükelçi tayin ettiği bir devlet göster bana. Tek örneği var Türkiye. Hırsız bayrağımızı temsil edecek. Böyle bir adalet olur mu?

128 milyar dolar nereye gitti? Sormayın diyor. Kime satıldı, kaça satıldı? Bu mudur adalet? Milletin vekili soru soramıyor. 

Böyle bir adalet düzen görüldü mü?

Merkez Bankası araştırayım dedi pat görevden aldılar. Sen misin araştıran…

Şehitlerin, gazilerin parasına çöken bir iktidar adaleti getirir mi? Hırsızlık değil de bu nedir? İsim bulsunlar…

Vatandaşın birisi beni AK Parti milletvekili dolandırdı diye dilekçe veriyor. Hemen alıp hapse atıyorlar. Sonra diyorlar ki bu ülkede adalet var. Hangi adalet?

Erdoğan’ın ailesi dünyanın parasını kazandı. Man Adası’nda 1 sterlinlik şirket kuruyorlar. Vergi yok. Millet ekmek alırken vergi veriyor, AK Partili kardeşime soruyorum bu mudur adalet? Devleti yönetenler ve ailesi Man Adası’ndan milyon dolarlar getirirler, 1 kuruş vergi ödemezler. Devleti dolandırmak, dümen çevirmek ne zamandan beri adalet olmaya başladı?

Ülke lağım kokmuyor mu? Her tarafta rüşvetler rezaletler nasıl döndüğü söylenmiyor mu? 5’li çete 220 milyar liralık ihale alıyor. 5 kişi alıyor. Bunlardan biri hatırlarsınız milletin anasına küfretmişti. Küfrettikçe aldığı ihale arttı.

AK Parti’ye oy veren kardeşlerime, MHP’ye oy veren ülkücü kardeşlerime sesleniyorum.. Bu mu adalet? 

Asgari ücretlinin ne kadar vergi verdiği belli, bu haramzadelerin verdiği vergi belli değil. 

Biz bu haksızlıkları onaylamak için mi yürüdük? On binler yanlış demedi mi? Kendilerini milliyetçi olarak tanımlıyorlar. Sahte milliyetçilik. İhtilaf çıkarsa diye kendilerini garantiye alıyorlar. Londra mahkelemelerini yetkili kılıyorlar. Türkiye mahkemeleri mahkeme değil mi? 

Ordunun Tank Palet fabrikasını Katar’a veriyorsunuz. Peşkes çekiyorsunuz. Neyin karşılığında verildiği bilinmiyor. Savunma sanayi müsteşarı Bodrum’da tatil yapıyordu. Masrafı kim karşılıyor? Otel el değiştirdi. El değiştirirken otele tankla geldiler. Bir otele mafya tankla geliyor, otele çöküyor, seni öldüreceğiz diyor. Bu mudur adalet?

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın