Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi ile birlikte yer aldıkları ‘6’lı masa’yla ilgili konuştu. “İlk başladığımız günden bu güne çok ciddi mesafe aldık” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemde yer alan konulara ilişkin olarak genel merkezde basın toplantısı düzenledi.

Karamollaoğlu, Demokrat Parti’nin ev sahipliğinde muhalefet liderleriyle 3. kez bir araya geldiklerini hatırlatarak “İlk başladığımız günden bu güne çok ciddi mesafe aldık. Her geçen gün daha da samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar, kararlılığımızı kavileştirmektedir” dedi. Ardından şunları kaydetti:

‘İNSANIMIZIN TALEP VE BEKLENTİLERİNİN ÇOK İYİ FARKINDAYIZ’

“Bizler, her birimiz; sorumluluklarımızın, insanımızın talep ve beklentilerinin çok iyi farkındayız. Bu masanın vatandaşlarımıza umut olduğunu ve güven verdiğini görüyor; bunu boşa çıkarmamak adına adımlarımızı gayet ciddi atıyor, süreci hassasiyet ve titizlikle yürütüyoruz. Aldığımız kararların ve bundan sonra atacağımız adımların ülkemiz ve insanımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” 

‘SON 2 SENEDE KONUT FİYATLARI HIZLA ARTTI’

Karamollaoğlu, en temel ihtiyaçların artık lüks olduğunu vurguladı. “Vatandaşımızın son günlerde en mustarip olduğu konular zannederim ev-araba fiyatları ve kiralarda yaşanan artışlardır” ifadesini kullanan Saadet lideri, şöyle devam etti:

“Parti çevresinin çıkarlarını, milletin çıkarlarının önüne koymuş bir yönetim anlayışı nedeniyle; insanımızın hayat kalitesi her geçen düşüyor. Sağlıklı beslenme, nitelikli eğitim, ulaşım ve hatta barınma gibi en temel ihtiyaçlar orta sınıf ve dar gelirli kesim için büyük bir lüks oldu. İnsanlar bırakın ev sahibi olmayı, artık kiralık ev bile bulamıyorlar. Giderek daha büyük bir sorun haline gelen ve önümüzdeki süreçte daha da fazla gündemimizi işgal edecek konut sorununa değinmeyi bu nedenle bir vazife olarak görüyorum.

‘KONUT SAHİPLİĞİ ORANI HIZLA DÜŞÜYOR’

İktidarın ‘Herkesin evi-arabası var’ iddiasının aksine ülkemizde konut sahipliği oranı 2014 yılından beri düzenli olarak düşüyor. Ekonomik kriz nedeniyle ise son 2 yılda konut fiyatları daha hızlı arttı. Her olumsuz istatistikte olduğu gibi, konut fiyatlarında da ülkemiz yine parmakla gösterilen ülkeler arasında yer alıyor.”

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.