Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ali Babacan: Cumhurbaşkanı, ittifak bozulur, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ali Babacan: Cumhurbaşkanı, ittifak bozulur,  ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

DEVA Partisi lideri Babacan, Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na ‘Akıllı ol’ diyen Alaattin Çakıcı’ya destek veren açıklamaları üzerinden Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi: Cumhurbaşkanı, ittifak bozulur kaygısıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor.

SEDA ÇAKIR | KARAR

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Kastamonu İl Kongresinde konuştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Babacan’ın gündeminde, Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Akıllı ol’ mektubu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı’ya destek vermesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise bu konudaki sessizliği vardı.

Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’nun hedef alan Çakıcı’ya, ‘CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir. Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır’ sözleriyle destek vermesi üzerinden Erdoğan’ı eleştiren Babacan şu sözleri kaydetti: 

“Türkiye, üste çıkanın altta kalanı ezdiği, ezilenlerin de bir gün üste çıkıp ötekileri ezmeye çalıştığı bir ülke oldu. Peki, altta kalanlar adına yola koyulan iktidar partisini destekleyen geniş kesim bugünkü Türkiye’nin mi hayalini kuruyordu? Mafyaların, çetelerin, suç örgütlerinin uluorta tehditler savurduğu bir ülke miydi o destek verenler?

CUMHURBAŞKANI’NDAN BİR SES DUYAMADIK

Bakın daha birkaç gün önce küçük ortağın talebiyle cezaevinden çıkması sağlanan bir suç örgütü yöneticisi bir siyasetçiyi hedef aldı. Suçluluğu mahkemelerce sabit bulunmuş bir suç örgütü yöneticisi bir siyasetçiyi açıkça tehdit etti, çok ağır hakaretlerde bulundu. Ardından ne oldu? Her konuda hemen anında açıklama yapan Cumhurbaşkanı’ndan bir ses duyamadık şu ana kadar. Duyamadım çünkü iktidarın küçük ortağı hızlı bir şekilde bu suç örgütünün yöneticisine sahip çıktı. Açıkça suç işleyen birine sahip çıktı. Hakkı, hukuku, adaleti unuttuklarını biliyorduk da böyle apaçık şekilde suçtan yana, suçludan yana tavır alacaklarını gerçekten tahmin etmemiştik. Bu ülke mafya babalarıyla, suç örgütleriyle yönetilemez. Çok açık söylüyoruz, meşru siyasi yollarla, halkın oylarıyla seçilmiş kişilerin tehdit edilmelerine, hele hele böyle suç örgütü yöneticileri tarafından tehdit edilmelerine göz yummayacağız. 

ORTAĞININ SUÇA SAHİP ÇIIKMASINA SESİNİ ÇIKARMIYOR

Çok değil bundan daha 7 sene evvel bugünkü Cumhurbaşkanı ‘Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir’ demişti. Tabi o günlerde hala sağduyulu arkadaşlar sistemde, yönetimde vardı. Ama ne oldu? Bugün illegal yapıların suça konu sözlerine kendisi tek kelime edemiyor. Niye edemiyor? Her konuda açıklama yapıyor. İttifak bozulur kaygısıyla ortağının suça sahip çıkmasına sesini çıkarmıyor Cumhurbaşkanı bugün. İllegal yapıların siyaseti dizayn etme çabalarına biz müsaade etmeyiz, edemeyiz. Bir kez daha korkma Türkiye diyoruz. Suç örgütlerinden, illegal yapılardan, ülkemizi 90’lı yıllara döndürmek isteyen bu karanlıktan korkma Türkiye diyoruz. Bu ülke tüm bu illegal yapılardan da, illegal yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür. Bir de bu kişiler yerli ve milli söyleminin arkasına sığınıyor. Yerlilik ve millilik suç örgütü yöneticilerine destek vermek midir? Onların insanları apaçık tehdit etmesine göz yummak mıdır?”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın