Dün; MHP’nin Meclis’e girmemesi gerektiğini söyleyen ve HDP öncesi BDP’nin Meclis’e girmesi için AKP’ye “Yüzde 10 barajı yüzde 7’ye düşürün” çağrısı yapan Soylu’dur…

Bugün; AKP’nin anayasa değişikliği için Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen HDP’ye resmî ziyarete giden Adalet Bakanı, AKP Grup Başkanvekili ve Genel Başkan Yardımcısının ‘iş birliği ve destek’ talebinde bulunduğu HDP’lilere Soylu defalarca şöyle bağırmıştır:

-“Teröristler…”

Erdoğan ve AKP açısından Soylu’nun yarattığı siyasi skandal şudur:

Erdoğan, HDP seçmeninden oy almak istiyor,

Soylu bunu bozmak için HDP’lilere saldırıyor.

Ayrıca;

Erdoğan, HDP seçmeninden oy almak için Selahattin Demirtaş’ı babasına gönderip güzellik yapıyor,

Soylu bu ilişkiyi bozmak için HDP’lilere saldırıyor: “Teröristler…”

Soylu’nun tavrının siyasi şifresi şudur;

Soylu, Erdoğan’ı sabote ediyor…

Soylu’nun neden hakaretler yağdırdığını resmî Meclis tutanaklarına göre ortaya koyayım.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un sözleri ve soruları:

Engin Özkoç: “Konuşurken kirli bir dille konuşuyorsunuz, konuşurken söylediğiniz sözlerin yüzde 70’i iftira, yalan olduğu hâlde yüzünüz hiç kızarmıyor. Bu konuda ehil olduğunuzu görüyoruz.

Büyük Orta Doğu Projesi’nden bahsettin. Amerika Birleşik Devletleri’ne buradan timsah gözyaşlarıyla yaptığın göndermelerde ‘Amerika Birleşik Devletleri’nin “Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanıyım’ diyen senin Genel Başkanın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

3 milyon 750 bin Müslümanın katledilmesine ve Müslüman dünyası paramparça edilirken Amerikan askerlerinin Noel’ini kutlayan da senin Genel Başkanın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

PKK elini kolunu sallayarak Türkiye’ye girerken Habur sınır kapısından kaymakamlara ve valilere ‘Onlara dokunmayın’ emrini veren sizlersiniz.

Soylu, yaptığın suçlarla hem Anayasa’nın hem de Türk Ceza Kanunu’nun birçok maddesini işleyen dünya tarihinde görülmüş nadir İçişleri Bakanlarındansın.

Anayasa’nın 137, Türk Ceza Kanunu’nun 106, 107, 114, 216, 217, 257, 279, 281, 282, 283, 284 ve 288’inci maddelerini bilerek, isteyerek, milletin gözünün içine bakarak, göstere göstererek çiğnedin.

Her biri kapsamında işlediğin suçlarla ilgili hâkim karşısında hesap vermen için Cumhuriyet Halk Partisi adına Grup Başkan Vekili olarak söylüyorum, elimden ne geliyorsa onu yapacağım.

Kara para aklayıcısı Sezgin Baran Korkmaz’ı nasıl kaçırdığını açıklıkla anlattın. Bu emri veren Recep Tayyip Erdoğan mıydı?

Niye gülüyorsun? Yaptıkların senin hoşuna mı gidiyor, niye pis pis sırıtıyorsun?

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/soylu-erdogani-sabote-ediyor-599425h.htm

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.