Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Nurten ERTUL: Türk kimdir? Türkiye kimlerden oluşuyor?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Nurten ERTUL:  Türk kimdir?  Türkiye kimlerden oluşuyor?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Her şey vaktinde ne erken ne de geç. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’na üniversitede öğrencilik yıllarımda hiç gitmemiştim.

Gazetecilik dönemlerimde de hiç yolum düşmedi. Yıllar sonra tesadüfen Tuğrul Kihtir hocamızın bir seminerini dinlemek için gittiğimde ilk defa tanıdım.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 


Tam da merakımı giderecek şekilde
Türk kimdir? Türkiye kimlerden oluşuyor? gibi kimlikle ilgili pek çok sorunun kaynağını bulabileceğimiz çağdaş bir yerdi benim için.
Bu sayede Hıristiyan Türkler (Karamanlılar) kavramı yerli yerine oturdu. Ardından da Karamanoğlu Beyi Nure Sofi romanını yazabileceğim fikirsel temeller oluştu.


Çağdaş bir şekilde fanatizme kaçmadan kimlik sorularına rahatlıkla cevaplar bulabileceğimiz böyle bir vakfı yıllar sonra keşfetmek de ayrı bir sorgulanması gereken durum hepimiz için.”Acaba Türkiye’nin ideologları ülke içinde Türk kimliğini herkesin bildiğini mi düşünüyor? Ya da bizler için Türk kimliği çok da merak edilmeyen bir konu mu?” diye sormaktan da kendimi alamıyorum.


Kısaca çağdaş ve fanatizmden uzak fikir üretmeye daha uzun yıllar devam etmesi dileğiyle TDAV. İlgilenenler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı başında hizmet veriyor.


Adres:Aksaray Ankaravi Mehmed Efendi Medresesi , Kemalpaşa Mahallesi Bukalidede Sok.No.4 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın