Saygı Öztürk, Göç İdaresi’nde çalışanların büyük bölümü yabancı dil bilmediği için, tercümanların görevli memurların şifresiyle sisteme girdiğini ve devletin gizli bilgilerine erişebildiklerini yazdı. 

“Ankara Göç İdaresi Müdürlüğü, Tunalı Hilmi Caddesi’nin hemen başında sayılır. CHP Genel Başkanı’nın Göç İdaresi’yle ilgili sorularına cevap verme gereği duymayan İçişleri Bakanlığı, bütün il binalarına bez afişler astırıp, devletin göç politikasının olduğunu duyurdu. Bu bezi gören yabancı uyruklular, o afişte neler yazdığını çok merak etti.” diyerek yazısına başlayan Saygı Öztürk, şöyle sürdürdü:

“Göç İdaresi’nde çalışanların büyük bölümü yabancı dil bilmiyor. O yüzden hizmet, daha çok Türk vatandaşlığına alınmış yabancıların çalıştırıldığı şirketlerden alınıyor. Burada vahim bir durum var. Tercümanların, görevli memurların şifresiyle sisteme girmelerine ve işlem yapmalarına izin veriliyor. Yani, devletin gizli bilgilerine şirketlerde çalışanlar da ulaşabiliyor. Neden mi böyle? Dil bilen personel sayısının yetersizliğinin yanı sıra personel yetersizliği iş yükünü kaldırmaya yetmiyor. İnsanların canla-başla çalıştığını da görüyoruz.” 

Yazının tamamı için tıklayın. 

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.