Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Gazeteci Fehmi Koru, AKP’li Özhaseki’nin sözlerinin altında yatan gerçek..

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Gazeteci Fehmi Koru, AKP’li  Özhaseki’nin sözlerinin altında yatan gerçek..
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “AKP gidince ne olacak” çıkışını yorumlayan Fehmi Koru, “Konu artık, bir ihtimal olarak da olsa dile getirilmeye başlandı.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gazeteci Fehmi Koru, AKP kulislerinde tartışılmaya başlanan “AKP gidince ne olacak” sorusunu köşesinde yorumladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin, Balıkesir Edremit’teki bir otelde, 201 belediye başkanının katılımıyla düzenlenen Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmayı hatırlatan Koru, “Bu, iktidar açısından, hayra alamet değil.” değerlendirmesinde bulundu.

“Eski deneyimlerimizden biliyoruz, iktidar değişikliği öncesinde yaşanan türden olaylar bunlar…” diyen Fehmi Koru, “Konu artık, bir ihtimal olarak da olsa, AK Parti’nin teşkilattan sorumlu yetkilisi tarafından, partili belediye başkanları önünde dile getirilmeye başlandı.” dedi.

Fehmi Koru’nun yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“AK Parti’nin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı, Edremit’te bir otelde topladığı partili belediye başkanları önünde yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirirken, “Bütün dertleri AK Parti’nin iktidardan gitmesi, AK Parti gidince ne olacak?” diye sormuş…

Haklı bir soru.

İktidar partisinin önemli bir isminin bu soruyu sormasını, konunun tartışma gündemine getirilmesi yönünden, takdire şayan buldum.

Gerçekten de AK Parti gidince ne olacak?

Kamuoyu yoklamaları artık bir iktidar değişikliğinin görünür hale geldiğini gösteriyor; aynı ihtimal günlük hayat içerisinde de çeşitli biçimlerde kendini belli etmeye başladı. Görev tanımlarını “İktidarın her icraatını övmek, karşısında yer alanları her fırsatta yermek” olarak belirlemiş değişik alanlardan insanlar da, şu sıralarda eleştirel tavır almaya başladılar.

Yazarları bile.

Bu, iktidar açısından, hayra alamet değil.

Daha önce kendilerine dokunan politikalara dahi ses çıkarmadığı bilinen insanlar şimdilerde tekil ve kitlesel olarak seslerini duyurma gayreti içerisindeler.

Eski deneyimlerimizden biliyoruz, iktidar değişikliği öncesinde yaşanan türden olaylar bunlar…

Millet, tıpkı 3 Kasım 2002 öncesinde olduğu gibi, sandığın ortaya konulmasını beklediği görüntüsünü veriyor.

AK Parti iktidarda 20 yılını doldurmak üzere. Bu çok uzun bir süre. Bugünküne benzer bir geri çekilişle önceleri hiç karşılaşmamıştı.

[Meclis’teki çoğunluğunu kaybettiği 7 Haziran 2015 seçimi yalnız AK Parti için değil, bütün toplum için de tam bir sürprizdi. Kamuoyu yoklamalarını da yanıltmıştı o yenilgi. Bu defaki durumu AK Parti 20 yıl içerisinde yaşamadı.]

Konu artık, bir ihtimal olarak da olsa, AK Parti’nin teşkilattan sorumlu yetkilisi tarafından, partili belediye başkanları önünde dile getirilmeye başlandı.

***

AK Parti iktidardan giderse pek çok şey kaçınılmaz olarak değişecek.

O tehlikeli soruyu partili belediye başkanlarının aklına düşürmüş oldu AK Parti yöneticisi…”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın