Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ali BEKTAN: MARKET ZİNCİRLERİNE ÇAĞRI

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ali BEKTAN: MARKET ZİNCİRLERİNE ÇAĞRI
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Üsküdar ‘da ki Çarşamba Pazarına giderken üzücü bir olay ile karşılaştım. Türkiye’nin en büyük market zincirinde çalışan genç bir çocuk market arabasında bulunan ve süresi geçmiş ekmekleri, hazır köfteleri, yoğurtları çöpe atıyordu. 2 Tane kadın geldi ve onları çöpe atma biz alalım dediler. O yaşlı kadınların durumunu görünce şunu düşünüp market zincirlerine önerimi yapıyorum:

1-Süresi geçen yiyecekleri kutulara koyup marketlerin kapısının önüne koyun ve ona dahi ihtiyacı olan fakirler alsınlar.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

2- süresi dolmak üzere olan bu yiyecekleri bir reyona koyun ve yüzde 50 indirimle satın. Mesela hazır köftenin süresi o gün bitiyorsa veya 1-2 gün kaldıysa bir köşede bunu yapın. Yiyecekler değerlendirilsin. Bu ülkede bunlara ihtiyacı olanlar var.

3- Amerika’daki birçok marketin süresi dolan ürünler için bir takım kampanyalar yaptığının benzerini bizim marketlerde yapsın. Buda bir sosyal projedir.

ÇÖPE ATMAYIN DAĞITIN. LÜTFEN. BU ÇALIŞMADA BİR SOSYAL PROJEDİR…

NOT: Rahmetli Vehbi Koç ile Marketçilik üzerine yıllarca çalıştığım gazetelerde haberler yaptığım için öneriyorum. Meslekte 37 Yıl olunca bu öneriyi takdirlerinize sunuyorum

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın