TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TİP yayınlarından Kasım ayında piyasa çıkacak olan Duvar kitabını duyurdu.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili Türkiye İşçi Partisi Araştırma Raporu’nun yer aldığı kaleme aldıkları “Duvar” kitabını sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkiye İşçi Partisi yayınlarından Kasım ayında çıkacak Duvar kitabında yazarlar arasında Ahmet Şık’ın yanı sıra Bahadır Özgür, Ertuğrul Mavioğlu, Hakkı Özdal ve Timur Soykan da yer aldı.

“TÜRKİYE’NİN KARANLIK TARİHİ YAKINDA ÇIKIYOR”

Ahmet Şık piyasaya yeni çıkacak kitap hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Susurluk’ta pisliklerin asfalta saçılmasının yıldönümü de gelmişken, başta “40 yaş altı olanlar” olmak üzere öğrenmek ve hafıza tazelemek isteyenler için Türkiye’nin karanlık tarihi yakında çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık daha sonraki mesajında ise bir şema yayınlayarak “Sedat Peker’in iddia, itiraf ve ifşalarından yola çıkılarak hazırlanan şu küçücük harita bile AKP’nin bir organize suç örgütü olduğunun kanıtı.” ifadelerini kullandı.

NEDEN KİTABA DUVAR ADI VERİLDİ?

2 Mayıs 2021 tarihinde ilk videosunu yayınlayan Sedat Peker artık Türkiye’de bir fenomen. Yaşadığını iddia ettiği Birleşik Arap Emirlikleri’nin koyduğu yasak nedeniyle uzun bir süredir video yayınlamasa da sosyal medyadan yaptığı her paylaşım merakla bekleniyor, milyonlarca kez okunuyor.

Kendisi de organize suç örgütü lideri olan yargılanan Peker’in videolarında onlarca iddia vardı ancak bu iddialar Türkiye’de yargının konusu olmadı. Şimdi onun iddiaları ve itiraflarından yola çıkararak bir kitap kaleme alındı. Ahmet Şık, Bahadır Özgür, Hakkı Özdal, Timur Soykan ve Ertuğrul Mavioğlu’nun yazdığı kitap Kasım ayı bitmeden kitapçılarda olacak.

Dün Ahmet Şık’ın paylaştığı kapak fotoğrafında kitabın mottosunun ”Bu kitap o tuğla çekilsin diye yazıldı” olduğu görülüyor.  Ahmet Şık, Özgür, Özdal, Mavioğlu ve Soykan’ın mottosu aslında Uğur Mumcu cinayetine gönderme.

MEHMET AĞAR, GÜLDAL MUMCU’YA MUMCU CİNAYETİ SORUŞTURMASI ENGELLEYEN BİR DUVAR OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Cinayet sonrasında Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu ile cinayetten altı ay sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Ağar arasında geçen görüşme uzun yıllardır tartışılıyor:

Güldal Mumcu: ”Bu olayların ortaya çıkmasını engelleyen bir duvar oluşuyor…”
Mehmet Ağar: “Evet, soruşturmayı engelleyen bir duvar var…”
Güldal Mumcu: “Bir tuğla çekin o zaman, gerçekler ortaya çıksın..”
Mehmet Ağar: “Bir tuğla çekersem, duvar yıkılır…”
Güldal Mumcu : “O zaman çekin, kenara çekilin…”
Mehmet Ağar : “Onu da yapamam…”
Güldal Mumcu: “O zaman çekerler, altında kalırsınız…”

İşte biri şu anda milletvekili olan beş gazetecinin kaleme aldığı Duvar, Güldal Mumcu’nun bıraktığı yerden cümleye devam etme iddiasında.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.