Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Türkiye’deki virüs öldürüyor da Moskova’daki öldürmüyor mu?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Türkiye’deki virüs öldürüyor da  Moskova’daki öldürmüyor mu?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Moskova’da kafeler, lokantalar  eğlence yerleri vur patlasın çal oynasın. Türkiye’deki virüs ile Moskova’daki virüs farklı mı?  Yoksa Türkiye’de salgını yönetim zafiyeti mi var?  Türkiye genelinde pandemiden yüzbinlerce  küçük,  orta ve büyük ölçekli esnaf kepenk kapattı.

Bu işletmelerde çalışan milyonlarca insan çaresizlik içerisinde  açız diye feryat ederken iktidar  bildiğini okuyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

 4 Ocak 2021 tarihinde Moskova’dan gelen   arkadaşıma, Moskova’da virüs önlemleri nasıl diye sordum.

“15 gün Moskova’da kaldım, barlar, cafeler, lokantalar açık. Yılbaşı gecesi olmak üzere  bazen bizde ailecek gittik. Herkes çok rahat, maske ve fiziksel mesafeyi koruyorlar. Türkiye’de olduğu gibi yasaklar yok. Hele de dükkanlar kapalı değil, normal hayatlarına devam ediyorlar. Türkiye’ye dönerken virüs testi yaptırdıktan sonra uçağa binebildim.  Onların kendilerine göre böyle bir kriterleri var, hiçbir vatandaşı, esnafı da mağdur değil. Türkiye’de bu kadar  virüs yasaklarına rağmen ölüm oranlarının düşmemesine  şaşırıyorum.  Bence, Türkiye’de salgın  yönetiminde strateji hatası  var.” Diye konuştu

…….

Dükkanı kapalı olan telefonla görüştüğüm bir arkadaşım ise;  “Dükkanım 3 aydır kapalı ama kirası işliyor. Ayın biri olduğunda mal sahibi haklı olarak kapıma kira için dayanıyor. Salgın nedeniyle dükkanın kapalı olduğunu  söylediğim de  “salgın varsa benim sorunum mu” diyor.  Dükkanda çalışan 5 aile çaresizlik içerisindeyken ülkeyi yöneten iktidar kendi aleminde.  Dükkanları kapatmak ve yasaklarla  çözümün olmadığını ne zaman anlayacaklar çok merak ediyorum. Olan bizlere oluyor”

Nasıl ki, HES kodu ile, şehirler arası otobüs, uçak yolculuğu yapılabiliyor hatta şehir içi otobüs ve toplu ulaşım araçları ile bir yerlere gidebiliyorlarsa  lokanta ve eğlence yerlerine  gidebilir. Yeter ki çözüm aransın…!

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın