Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Labeleb dolu AKParti Kongereleri virüse karşı dualıdır her halde…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Labeleb dolu AKParti Kongereleri virüse karşı dualıdır her halde…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

 Salgından dükkanları kapalı vatandaşlar konuşmaktan korkuyor. Ağızlarını bıçak açmıyor.  Dükkanımız bir kapalıyız, bir açık olmasından   bizde şaşırdık. AKParti kongereleri labeleb dolu olması virüse karşı okunmuş olmasındandır her halde.  AKParti kongerelerine katılanları  hangi  hoca,  hangi tarikat lideri okuyup üflüyorsa  Allah rızası için aylardır dükkanları kapalı olanlar için de okusunlar.

Bugün birkaç esnaf ile  havadan, sudan sohbet etmek istedim. Hepsinin derdi ekonomik kriz ve salgından   ağızlarını bıçak açmıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bir kırtasiyeci ile sohbet etmek istiyorum  kısa, kısa cevaplar  vererek   konuşmasına dikkat ettiğini fark ediyorum.

Kendisine, siz halinizden memnunsunuz her halde, hiçbir sıkıntınız yok, geliriniz çok iyi dediğimde, sert bir ses tonuyla benim mi diye sormaz mı?

Türkiye’de hangi esnafın sıkıntısı yoktur ki benim olmasın…

Dükkanım  bir açık, bir kapalı salgına bir türlü çözüm bulamadılar. Aşı dediler umutlandık o da  boş çıktı.  Beni daha fazla konuşturma çok dertliyim.

Neden konuşmuyorsunuz diye sorduğumda

Artık kimin ne olduğu belli değil, hele iktidar aleyhine  bir kelime bile etmekten korkar hale geldik.  Bir anlamda korkuyoruz.  Adım attığın her yerde iktidar yanlısı muhbirler var, belki de bana öyle geliyor.

Daha sonra bir lokanta işletmecisi ile konuşuyorum.

Lüks bir restoran ama masaları  bomboş, sinek avlıyor. 6 Personeli,  iki de motor kurye elemanı ile evlere servis yapıyorlarmış. Bir taraftan salgın, bir taraftan ekonomik kriz ne yapacağımızı şaşırdık diyor.

Salgının başladığı ilk günlerdeki uygulama bugünkü uygulamaya göre daha iyiydi, maske, mesafe, hicyene dikkat ediyorduk. İşlerimiz daha iyiydi.

Labe leb dolu AKParti Kongerelerine katılanlar virüse karşı okunmuş olduklarından onlara virüs yaklaşamaz.  Onlar efsunludur. Hangi hoca, hangi tarikat lideri  o duayı okuduysa  esnaflar için de okusun. Bizi de bu sıkıntılardan kurtarsın.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın