Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kim bana hayatımı yaz dediyse hakkın rahmetine kavuştu!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kim bana hayatımı yaz dediyse hakkın rahmetine kavuştu!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Tesadüf mü eceli yaklaşanlar mı  hayatlarını yazma mı isterler bende anlamadım?  Bir değil iki değil hatta üç değil  5 iş adamının hayatımı yaz teklifinden sonra kısa bir sürede vefat etmeleri   düşündürücü değil mi?

Sinop İş Adamları Derneği (SİAD)  kurucularından Nizamettin Erdem’in vefat ettiğini  telefonla bildiren eski SİAD  Başkanı Yusuf ÖZER, “Celil kardeşim lütfen benim hayatımı yazma. Ben biraz daha yaşamak istiyorum” sözlerine  her halde bende bir terslik var diye cevap verdim.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Her insanın hayatı  romandır ama, SİAD Kurucularından Rahmetli Nizamettin Erdem’in hayatı üniversitelerde, okullarda ders olarak okutulacak nitelikteydi.   Basın Yayın Yüksek  Okulu mezunuydu ama hiç gazetecilik yapmamış.   Kardeşi ile birlikte inşaat müteahhitliğine başlamış. Aradan geçen yıllar içerisinde sayısız konut yapmışlar.  En son telefonla görüştüğümüzde,doğduğum  köy evinden, İstanbul’a gelişlerini, çektikleri çileleri,   hangi şartlarda bu hale geldiğini 400 sayfalık  fotograflı bir kitapta toplayacaktık.  

Sinop’un İstanbul’daki sayılı İş  adamlarından biri olan  Merhum Nizamettin ERDEM, Bana,  hayatımı yaz teklifini yaptığında, “ Nizamettin abi ben seni seviyorum. Kim bana hayatımı yaz dediyse kısa sürede hakkın rahmetine kavuştu. Benden söylemesi dediğimde, “ Sen yöremizin yetiştirdiği ender gazetecilerden birisisin. Kalemin güçlü olduğu kadar, dürüst ve ilkeli oluşunu  seni tanıyanlar bilir. Senden başkasının da yazabileceğini düşünmüyorum” demişti

Nizamettin  abi sende gazetecisin,  sen neden kendi hayatını yazmıyorsun  dediğimde

Nizamettin abi, “Aradan çok uzun yıllar geçti, senin yazı dilinle benim ki bir olur mu? Yazı stilini  beğeniyorum, yıllar önce SİAD İş Adamları Rehberi’nin   SİYAD’a çıkarttığın dergiler hala daha kütüphanemde durur.

Sizlerin, benim hakkımdaki güzel düşünce ve yorumlarınız karşısında söyleyecek bir söz bulamıyorum. Teşekkür ederim diye cevap vermiştim.

İnsanlar fani, ölüm ani….

Ne diyelim Allah gani,  gani rahmet eylesin Nizammet  Erdem abi

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın