Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İktidarın, Kılıçdaroğlu’na yaptığı hakaretler karşısında taş çatlar, robot infilak ederdi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İktidarın,  Kılıçdaroğlu’na  yaptığı hakaretler karşısında  taş çatlar,  robot infilak ederdi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Türk siyaset tarihinde, günümüze kadar hiçbir siyasi lidere yapılmayan  hakaretlere karşı  sinirleri alınmış, taş olsa çatlayacağı, robot olsa infilak edeceği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu…

Çeyrek asırdan fazla devlet kademelerinin en üst düzey görevlerinde bulunan Kılıçdaroğlu’nun kariyer mi, iktidar mı hırsı vardır ki  siyasi iktidarın ağza alınmayacak, sokak kavgasında, kanlı davalılar  arasında bir birilerine söylenmeyecek hakaretlerine rağmen hala mütevaziliğini koruyor olmasının   sebebi memlekete, millete olan sevdası değil de nedir?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sayın Anamuhalefet Partisi lideri Kemal KILIÇDAROĞLU, iktidarın bu hakaretlerini hak edecek ne  yaptı?

Gara şehitleri ile ilgili 83 milyon Türk milleti adına 5 sorması suç oldu. Siyasi parti muhalefet parti liderleri  iktidara soru soramayacaksa, eleştiremeyecekse…!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi yaşamında, Ankara Çubuk’ta linç edilmek istendi, cenaze töreninde önüne mermi bırakıldı, Karadeniz’de  terör örgütü PKK’nın saldırısına uğradı. Mafya lideri tehdit etti say sayabildiğin kadar.

Cumhuriyet tarihinde hiçbir siyasi liderin bu tür saldırılara uğradığını ben hatırlamıyorum.

 Eski Türkiye’de Rahmetli Merhum Süleyman Demirel, Turgut Özal hiçbir eleştiriye kızmadı, hatta muhalefetin eleştirilerini “çözüm üretmek” olarak değerlendirdiler ve dava da açmadılar.

Türk siyasi tarihi,  Kılıçdaroğlu’nun siyasi sabrını, memleket, millet sevdasını yazacaktır.

 AKParti Genel Başkanı Erdoğan, geçmişte Kılıçdaroğlu’na  “Meczup”, “Zat”, “Adamcağız”, “Riyakar”, “Memur” “Cahil” “Ahlaksız” Çirkef” “Şeref Fukarası” derken..

 Son olarak,  Terbiyesiz herif… Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin.” “ Sen ne yüzsün ya” Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla Bakırköy Belediyesi’ne giden ürkek, korkak bir adamsın.”

Yaklaşık yarım asırdır, siyasi parti liderlerini, başbakan, cumhurbaşkanı bakanları gazeteci olarak yakından takip ettim, siyasi liderler de böyle bir  söylem üslubu  görmedim. Rahmetli Bülent Ecevit, Erdal İnönü’den sonra   Kılıçdaroğlu gibi sabırlı, ve mütevazi bir lider görmedim.

Demek ki, Yeni Türkiye’de iktidarda kalabilmek için,  bir yerde başarı varsa iktidarın, başarısızlık  ise muhalefetin!

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Allah size uzun ömür ve sabır versin.

Celil CENGİZ ÇOLAK

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın