Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Funda AYLA: Ayna ne işe yarar?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Funda AYLA: Ayna ne işe yarar?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

 Kendimizi doya doya seyretmeye, varsa ufak tefek hataları düzeltmeye ve kendimizi diğer insanların huzuruna çıkarmaya hazırlar.. Peki…aynaya bakarken neler düşünürüz! Neye odaklanırız!

Neyin farkına varırız! Hiç düşündünüz mü? Dünyanın en önemli varlığını, değişimini ve gelişimini yapmaya çalıştığınız ruhunuzu gördüğünüz an bu muhteşem varlığın karşısında neler hissettiniz, Gurur mu duydunuz yoksa utandınız mı? Hangisini hissederseniz hissedin nedenini mutlaka bir sorun.. Niye böyle hissettiniz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kendinizden mutlu değil misiniz, gelmek istediğiniz noktaya gelemediniz mi! Sizin gelmek istediğiniz noktaya yakın arkadaşınız mı geldi! Yoksa karşı komşunuz evinize yapmak istediklerinizi mi yaptı, akrabanız almak istediğiniz arabaya mı sahip!

Büyün bunlara imrenerek mi baktınız yoksa kıskanarak mı! Neden siz yapmadınız veya yapamadınız? İlle kıskanmak yerine oturup yapmayı neden düşünmediniz! Şimdi son günlere bir bakış atalım.

Son günlerde karşılaştığım insanlarda bir agresiflik, bir laf sokmalar, bir mutsuz ifadeler ve çözüm bulmak yerine sorun yaratmalar…

Arkadaş dön bir sor kendine neden mutsuzsun, neden hayattan keyif almak yerine başkalarıyla didişmeye çalışıyorsun, niye ille benim dediğim olacak deyip başkalarının hakkına saldırıyorsun. Sana lafı sokan başka birisiyken sen niye başkasına patlıyorsun..

Ahde vefa kavramı nerde!

Hep sen mi haklısın! Karşındakine yaşatılan şiddette senin payın yok mu! Gerçekten de insanlarda son günlerde çok ilginç değişimler kaydettim.

Bunun tamamen pandemiye bağladım. Çünkü insanlar dışarıda günlük işleriyle ilgilenebiliyorlardı ve zaman geçiyordu. Şimdi evde kendisiyle başbaşa kalanlar, kendilerinin beğenmedikleri yönleriyle yüzleşmeye başladılar. Bu da onlarda umutsuzluk, saygısızlık, ego tatmini yaparak kendini önemli hissettirme çabalarına neden oldu.

Normal zamanda yumuşacık olan insanların bu zamanda yaptıkları…İnan’ın beni şoke ediyor.

Ama insanız, bazen içimdeki bir ses Saidi Nursi gibi, “Terbiyesize terbiyesizce cevap vermek terbiyedendir” Bazen de; Mevlana misali..

“Kusur bulmak için bakma birine, Bulmak için bakarsan bulursun, Kusuru örtmeyi marifet edin kendine, İşte o zaman kusursuz olursun” Diyerek sözlerimizi kapatıyoruz,

 Sevgi ve kardeşçe kalın

Funda Ayla

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın