Millet İttifakı, yurtdışına kaçırılan 418 milyar doları iddia ederken iktidardan ses yok

İktidarın sessiz kalması Sükût ikrardan gelir mi?  (yanıt verilmesi gereken bir şey karşısında susuluyorsa bu kabul etmek demektir)

Millet İttifakı kurmayları, Türkiye’den yurtdışına kaçırılan 418 milyar doları dürüst bürokratlarla tespit ettiklerini, Türkiye’ye geri getireceklerini iddia ediyor

Kim doğru söylüyor?

5 bin 500 lira maaş alan emekli perişan, 8 bin 500 lira alan asgari ücretli açlık sınırının altında yaşıyor.  Siyasi ktidar, Arap ülkelerinden 5, 10 milyar dolar kredi için kapı, kapı dolaşıyor ama,  iktidar iddia edilen bu dolarları neden Türkiye’ye getirmiyor?..

.Şayet bu iddialar doğruysa, bu paraların yurtdışına kaçırılmasına, muhalefet mi göz yumdu?

Kimdir bu imtiyazlı kişiler?

Ülkeyi yönetenlerin bilgisi olmadan nasıl bu paralar kaçırılıyor?

Bir başka deyimle, devlet hazinesinin boşaltılması demek değil midir?

Yakın zamanda, Türkiye’den İsrail’e kaçırılmak istenen 2,5 kilo altın ve döviz İsrail havaalanında tesadüfen yakalanıyor.

Sanki Türkiye para kaçırmak için yol geçen hanı.

Demek ki, “Tek adam”, “Şahsım devleti” yönetimi böyle oluyormuş Türkiye bunu da gördü yaşıyor.

Merkez Bankası 128 milyar doları arka kapıdan satıyor, iktidar yine sessiz!

Hain 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde, 200 milyar dolar, altınların yurtdışına kaçırıldığı iddiası  gerçek mi, yalan mı belli değil.

Ne zengin ülkeymişiz?

Kapanın elinde kalmış !

Halk arasında, yurtdışına kaçırılan dolarları, 481 milyar dolar ve daha fazlasının olduğu konuşuluyor.

Her kafadan bir ses geliyor.

Ülkeden milyar dolar yurtdışına kaçırılırken iktidar,  vatandaşlara “Şükür ve sabır”, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Fakirler peygamber efendimizin ahrette komşusu olacak” diye fetvalar veriyor.

Yurtdışına para kaçırmalarına göz yuman iktidar ve para kaçıran dini bütün insanlar Peygamber  efendimize komşu olmak istemiyorlar mı?

Recep Tayyip Erdoğan’ın eski sağ kolu, şimdi İYİ Parti Genel Başkan başdanışmanı Dr. Turhan ÇÖMEZ, İngiliz Hükümeti’nin resmi kayıtlarına göre, Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Maksut Serim’in çocuklarının ve Mehmet Cengiz’in şirketlerinin, Londra’da bağlantıları hakkında televizyonlarda  iddialarda bulunuyor.

Çömez; “FETÖ’cülerin, AKP’lilerin önemli bir kısmının özellikle AKP’li çocukların nerelerde bulunduğunu Londra’da ben size söylerim diyor. 

İddialarını sürdüren ÇÖMEZ; Beşli çeteyi ayırmadan söylüyorum. Hemen hemen hepsinin burada gayrimenkulleri var. Londra’nın en güzel muhitlerinde yatırımları var kendilerince İktidardan gidince acaba Londra’da yaşamayı mı istiyorlar? Acaba Türkiye’de yatırım yapmak işlerine mi gelmedi? Türkiye’de örtülü ödeneğin başındaki şahsın iki çocuğu geçmiş hiçbir ticari altyapısı olmayan, hiçbir şekilde 140 milyon liralık mal varlığının hesabını vermeden yatırım yapıyorsa bu şirket merkezinde aynı zamanda muhasebe işlemlerini yapan firma Mehmet Cengiz’in firmasıyla beraber görünüyorsa bu tesadüf olamaz. Benim anlattıklarımın hepsi sistemde var.

.Millet İttifakı  kurmayları ise; yurtdışına kaçırılan paranın 418 milyar dolardan fazla olduğunu geri getireceklerini iddia ediyor.

Bitmek bilmeyen bu iddiaların sonu nereye kadar?

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.