Avrupa ülkelerinden emekli olup da Türkiye’de yaşayanlara hayat güzel. Onlar için, temel gıda ihtiyaçlarından tutun her şey çok ucuz.  Türkiye’deki hayat pahalılığını eleştirenleri nankörlükle suçluyor, beddualarının ardı arkası kesilmiyor.

Avrupa ülkelerinden emekli olup da Türkiye’de yaşayanlar 3 bin euro emekli maaşı alıyorlar. Bugünkü döviz kuru ile  Aylık 45 bin liranın üzerinde.

Ülke gerçekleri böyle olunca, EURO ile emekli maaşı alanlara hayat güzel olmasın da  2 bin 500 lira emekli maaşı alanlara mı olsun öyle değil mi?

Bunlar, AKP iktidarına  ölümüne oy vermesin de kime versin?

Ve bunlar, Avrupa ülkelerinde yaşıyorlar, ama Türkiye’nin geleceği için oy kullanıyorlar.

Dövizin yükselmesinden en çok sevinen ise bunlar…

Söze gelince, bunlar  herkesten vatansever, milliyetçi…

 Almanya’dan emekli 10 yıldır Türkiye’de yaşayan bir vatandaşla konuşuyorum.

“Türkiye’de her şey çok ucuz,  aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. Bu millet daha ne istiyor. Nankörler? Allah Recep Tayyip ERDOĞAN’a uzun ömürler versin. Türkiye’nin ufkunu açtı.”

 Diye sözlerini sürdüren Almanya emeklisi, İstanbul ve Antalya’da 10 dairem var.  Onların kira gelirleri yaklaşık bir emekli maaşı daha yapıyor.  Geçinip gidiyoruz.

Almanya’daki hayat yaşamı Türkiye’den daha pahalı bu millet bunu bilmeden, sürekli iktidarı eleştiriyor, yerden yere vuruyor.

Almanya emeklisi vatandaşa, Türkiye  dünyanın ilk 10 ekonomisi ülkeleri arasında olacak dediler, 21’nci sıraya düştük. Kişi başı milli gelir 25 bin dolar dediler, bugün 8 bin 500 dolar. Üreten Türkiye dediler, tüketen Türkiye olduk dediğimde bir süre sessiz kaldıktan sonra, hiç mi güzel şey yapmadı bu iktidar?  Cevabını vermişti.

Sizce, bu Almanya emeklisi vatandaşımız, bencil değil midir?

Diğer bir kafama takılan, bir türlü cevabını bulamadığım soru ise;

Türkiye’deki milyonlarca Suriyeli sığınmacı memleketlerine  her bayram tatiline gidiyor, geliyor…!

Kendi ülkesindeki üniversite öğrencileri, otobüs biletlerinin pahalı olmasından dolayı bayramda  annesinin, babasının ellerini öpmeye gidemiyor.

Bu nasıl bir sığınmacı sistemidir?

By Celil Cengiz ÇOLAK

Celil Cengiz Çolak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.