Düğün ve nişanlarda damat ve geline takılan takılar gibi amcasından 100, dayısından 200  lira, Yeni Türkiye’nin geldiği ekonomik durum,  Suuidi Arabistan,  abisinden  5 milyar dolar, Katar kardeşinden  10 milyar dolar !

Taşıma suyla ülkeyi yönetmeye çalışan bir iktidar…

Atalarımız, “Taşıma suyla değirmen dönmez” boşuna dememişler.

Siyasi iktidarları bir kenara bırakalım,  bir vatandaş olarak ben ülkemin insanlarının eşit şartlarda daha refah içinde yaşamasını isterim.  Kim istemez ki?

Yeni Türkiye’de, iktidarı eleştirdiğiniz zaman, vatan haini, terörist oluyorsunuz.

Efendim, iktidar hiç mi iyi bir şey yapmadı diyenlere ise,  kamu fabrikalarını, değerli arazilerini sattı, iç ve dış borcu tavan yaptı, bazı şeyler de  yapmasın mı?

Türkiye’nin öz kaynakları,  gerektiği gibi değerlendirildiğinde Avrupa ülkeleri vatandaşlarının  refah düzeyinin üstünde yaşanabileceğine inanlardanım.

20 yıllık AKP iktidarında, dünyanın en büyük projesi, tarım ve gıda da 150 milyon insanı doyurabilecek  GAP neden tamamlanmadığını sormak suç mu?

Şayet, GAP Projesi tamamlansaydı, tarım ve gıda da yüzde 85-90 dışa bağımlı olmaz mıydık?

İktidar, Millet Bahçeleri’ne, Saraylara, lüks makam araçlarına, 13 uçak, helikopterlere harcayacağı parayı GAP’a harcayamaz mıydı?

Süriye’lilere 45 milyar dolar harcanacağına, GAP’ın tamamlanmasına 10 milyar dolar harcanamaz mıydı?

Günümüz de vatan, millet adına sorgulamak suç oldu.

Son bir yılda dolar 12 TL’den 18.5 TL’ye yükseldi. “Resmi” verilere göre yıllık enflasyon yüzde 21’den yüzde 85’e çıktı, işsizlik arttı, cari açık patladı, geçim iyice zorlaştı.

Kafama takılan diğer bir konu ise; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bir TV programında, Merkez Bankası’nın arka kapıdan 250 milyar dolar sattığını iddia ediyor olması,

 TBMM’de millet adına 1999 yılından bu tarafa toplanan deprem vergisi, yangın, sel gibi afetlerden vatandaşların bağışlarının akibetini soran muhalefet millet vekillerine, iktidarın,  cevap yerine polemik yapıyor olması…

Millet adına, iktidara soru soramayacaksa, araştırma önergesi veremeyecekse, TBMM’yi muhalefet milletvekillerini yasaklayın.

Ülkenin içinde bulunduğu bu siyasi durum, beni çok üzüyor, bilmiyorum sizleri de üzüyor mu?

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.