20 yıl taksitle ev alacağına Suriyeli kimliği al, bedava bahçeli ev veriyor TOKİ…!

Her ne kadar, AKP iktidarı Suriyelilere bedava ev verileceği iddialarının gerçek dışı olduğunu söyleseler de, “ateş olmayan yerden duman çıkmaz”

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan TOPRAK, İdlib’de Suriyelilere 50 bin konutun bedava yapıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise ayrıca ek olarak 50 konut hediye ettiğini açıklamıştı.

AKP,  20 yıldır hayal vaatlerle iktidara geldi…

AKP’nin, 20 yıl içerisinde, özellikle yerel ve genel seçimlerinde vatandaşına, süslü çikolata kutusu içerisinde sunduğu, bir türlü gerçekleştiremediği çılgın projeleri yazsam, sayfalar yetmez. Hatta birkaç cilt kitap bile olur.

Siyaseten, yalan söylemek, iftira atmak,  vatandaşını kandırmanın vebal ve günah olmadığını AKP iktidarında toplum olarak  öğrenmiş olduk.

Her nedense, muhalefet parti liderlerinin belgeli, ayakları yere basan projeleri açıkladığında AKP’lilerce hayal ve yalan olduğu söyleniyor.

Demek ki, toplum olarak iktidarın söylediği   yalan, hayal çılgın projelerini seviyoruz.

 joseph de maistre‘nin, “Uluslar layık olduğu şekilde yönetilir” sözleri günümüz Türkiye’sini  anlatmıyor mu?

  Mazeret, mağduriyetle geçen yıllar… Türk ekonomisi uçuşa geçecekti ki, dış güçler, iç güçler engelledi !

Genel seçimlere 9 ay gibi  bir zaman var,  İktidar, en büyük kozu sosyal konut projesi, yakında, Trakya’da,Karadeniz’de  doğalgaz, doğuda petrol bulundu haberlerini okursanız şaşırmayın.

Haksızlık etmeyelim ktidarın mazereti vardı, hedefler revize edile ,edile küçüldü. Dış güçler yüzünden vaatler ertelendi. Gecikmelerden Bay Kemal de sorumluydu

İktidarın 2019 yılında  halka vaat ettiği  100 bin sosyal konutun henüz yüzde ikisi bitmiş. 55 bin vatandaşımız TOKİ ile davalık iken,  şimdi 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlar, 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle dağıtılacak. 850 bin lira fiyatlı 3+1’lerin taksitleri ise 3 bin 187 liradan başlayacak. 240 ayda geri ödemeli.

Asgari ücretin 5 bin 500, emekli maaşının 3 bin 500 lira olduğu Yeni Türkiye’de, yeni Sosyal Konut Projesi’ndeki taksitler nasıl ödenecek?

 Peki, ya dış güçler ve Bay Kemal  yine bırakmazsa?..

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.