Cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşmeden CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, AKP’nin Yeni Türkiye’sinde İğneden ipliğe  sürekli gelen zamlardan, hayat pahalılığından nefes alamayan, işçinin, memurun, emeklinin, esnafın umudu oldu.

Her siyasi görüş ve meslek grubundan insanların  bir  araya geldiği nişan töreninde, gündem hayat pahalılığı, doların yükselmesi,  Türkiye tarihinde siyaset dilinin günümüz kadar kirlenmediğinden, siyasilerin  bir birilerine ağza alınmayacak sözleri, iftira ve yalanlarından evde TV haberlerini çocukların izlememesi için kapattığını söylüyorlar.

İçlerinden bir vatandaşın, üç dönem AKParti’ye oy verdiğini, kazanması için kapı, kapı dolaştığını belirterek, “Benim yaşım 65  bu yaşa kadar böyle hayat pahalılığının olduğu  hiç  bir dönem hatırlamıyorum.  İpin ucu iyice kaçtı. TBMM adına kamu kurumlarını denetleyen SAYIŞTAY raporları haberlerini dinlerken hayretler içinde kalıyorum.  Vatandaşı, kuru ekmek bulamazken Cumhurbaşkanlığı Saray’ının günlük gideri 10 milyon lira, insaf be kardeşim. Böyle israf olur mu?  Umutlarımız, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nda”

Bir başkası söze girerek, “Kılıçdaroğlu’nun elinde sihirli değnek mi var ki ekonomiyi düzeltsin. Borç batağındaki ülkenin hali ortada”  diyor.

İktisat eğitimi aldığını, bir kamu kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptığını söyleyen gruptaki bir vatandaş ise, “ Bir bakkal dükkanı işleten, hesabını kitabını bilen birisi bile kısa zamanda Türk ekonomisini ayağa kaldırır. Oysa ki, Kılıçdaroğlu, vergi uzmanı, nereden kaynak sağlanır, nereye harcanır bilir. Hiçbir şey yapmasa AKP iktidarına yakın iş insanlarının yurtdışına kaçırdığı  500 milyar doları Türkiye’ye getirmesi bile yeter.

Gördüğüm ve takip ettiğim kadarı ile Türkiye tarihinin en iyi ekonomi  kadroları Millet İttifakı’nda, tek adamın verdiği ekonomik kararlar yerine, istişare, planlama ile ülkeyi kısa zamanda ayağa kaldıracaklarına adım gibi eminim”

Diğer bir vtandaş; “Anketler, Erdoğan’ın oy oranın yüzde 30’un üzerinde olduğunu iddia ediyor. Bana göre Erdoğan tek başına yine kazanır.”

Ülkenin içinde bulunduğu içler acısı bu duruma rağmen nasıl kazanır? Yurtdışında çalışanlar haklı olarak oylarını verebilir. Bizim bir liramız, onların 18 lira 50 kuruş.

Burada 15 kişi oturuyoruz. Bir anket yapalım. Kaç kişi Cumhur İttifakı’na aranızda oy verecek kimse yoksa, nasıl oluyor da AKP yüzde 30 alır sorarım size. Bir kenara not edin, Cumhur İttifakı yüzde 15’in altında oy alırsa şaşırmayın. Milletin canına tak etti.

 Bu yaşıma kadar CHP’ye oy vermedim. Önümüzdeki seçimlerde, çocuklarımın, torunlarımın geleceği için vicdanımın sesini dinleyerek Millet İttifakı’na oy vereceğim.

Merada otlayan koyunlar, meranın satıldığını bilmez.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.