Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki seçimlerde  aday olmayacak, İstanbul birinci bölgeden milletvekili adayı olacak!

Yıllardır Ankara siyaset kulislerini yakından takip eden,  duayen gazeteci meslek büyüğüm ile telefonla  Ankara siyaset kulislerindeki fısıltıyı söylediği zaman şaşırmadım.

“Ankara ve Saray kulislerinde Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmayacağı sıkça konuşulmaya başlaması, her ne kadar dedikodu gibi olsa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Çünkü,  kendi yaptırdığı anketlerde AKP’nin oyları sürekli düşüyor.  Erdoğan kazanamayacağı seçime girmez. Neden girsin ki Atatürk’ten fazla iktidar da kaldı.”

Siyaseti  bırakacak mı?

Siyaseti neden bıraksın ki?,  siyasi dokunulmazlık zırhı için  İstanbul birinci bölgeden milletvekili adayı olacağı konuşuluyor.  

Sizce, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacaktır?

AKP içinden kimin aday gösterileceği bilgisi bana gelmedi ama, Binali YILDIRIM veya Fuat OKTAY olabilir.

 Peki abi, Cumhur İttifakı ortağı Devlet  Bahçeli, Erdoğan’ın aday olmamasına, bahsettiğin isimleri kabul eder mi?

Bahçeli isterse kabul etmesin, Bahçeli’ye bayramın arifesini soran kim?  Recep  Tayyip Erdoğan’ın kararının üzerine söz söylemek kimin haddine?

Peki, sizin  kulislerden aldığınız bilgi ve iddialara göre, Bahçeli  Cumhur İttifakı’ndan çekilir mi?

Çekilmez. Erdoğan ile milletvekili olur.

Abi, bende sizin kulis  bilgilerinize katılıyorum,  Türkiye’de gelmiş, geçmiş siyasetçiler arasında en fazla anket yaptıran, anketleri çok iyi okuyan  ve starteji belirleyen siyasi liderdir. Ben kendisini  İstanbul 1994  Yerel seçimlerinden tanıyorum.

Ayrıca, basında da yer aldığına göre, Erdoğan’ın yerine hangi isimler aday olursa ne oy alır bu araştırılıyor şu an iktidar tarafından. Ve bir rapor halinde Erdoğan’a sunulacak. Bu Erdoğan’ın yaptırdığı bir çalışma mı yoksa AKP içerisinde güç mücadelesinin bir yansıması onu bilmiyorum.”

Ankara siyaset kulislerindeki iddialar böyle

By Celil Cengiz ÇOLAK

Celil Cengiz Çolak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.