Sevgili okurlar, önümüzde cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin seçileceği önemli bir seçim var. Seçmenler oylarını tercih ettikleri partiye verecekler ama bizi temsil edecek vekil listelerinin oluşturulması, her zaman olduğu gibi tamamen o parti liderinin tasarrufunda olacaktır. Dolayısıyla da bu iş için yeterli donanımı olsun olmasın binlerce istekli, liderler gözünde tercihe şayan olabilmek için bütün yeteneklerini(!) kullanacaklardır. Ülkemizdeki bazı siyasetçiler millet vekilliğine adeta bir meslek gözüyle bakarlar. İtibarı ve dünyalığı bol olan bu makamlara gelmek için de bazıları akla hayale gelmeyen çıkışlarda bulunurlar.

AKP Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız yerel kanal TV 52’deki söyleşisinin bir bölümünde ” Daha ne olacak, biz Tayyip abiye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Tayyip abiye bir şeyler söyleyeceğiz, biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AKParti’nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya…Tayyip abiye ihanet etmek Türkiye’ye ihanet etmektir, mazlumlara ihanet etmektir.” Demiştir.

Antiparentez, elle yalamanın nasıl olduğu hususunda bir açıklama da getirilmemiştir(!)

Şener Yediyıldız bu konuşmayı niçin yaptı, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bu övgüye niçin başvurdu bilemem. Ancak şu hususu açık yüreklilikle belirtmek isterim ki, kimse kusura bakmasın. Milletin temsilcisi olarak meclise gidip politika yapmak bu kadar ucuz olmamalı. Sıradan işlerde bile işe almada belli kriterler olduğuna göre, milletvekili seçimlerinde deo seviyeye uygun seçim kriterleri bulunmalı ve adaylar buna göre tespit edilmelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik daha önce de bazı fantastik övgüler yapılmıştı. Bunlardan bazıları aşağıdadır.

*Erdoğan için her gün iki rekat şükür namazı kılınmalı.(Oktay Saral -AKP  İst.mv.)

* Erdoğan ikinci Atatürk olacak.(Egemen Bağış -Büyük elçi)

* Erdoğan benim atam.( Yiğit Bulut -Baş danışman)

*Erdoğan ümmetin lideri.(Murat Yıldırım-AKP Çorum Mv.)

*Dünya lideri.( Gaziantep AKP Mv.)

*Erdoğan ikinci peygamberdir.(İsmail Hakkı Eser AKP Aydın İl Başk)

*Erdoğan Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider.( Fevai Arslan AKP Düzce mv)

Sonuç itibariyle ,seçen ve seçilenler olarak siyasetimizi bu ceşit yalama, yaranma kültüründen kurtarıp, ona hak ettiği seviyeyi kazandıramazsak, demokrasimiz de yalama olmaktan kurtulamayacaktır.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.