Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Aslan SATILOĞLU: ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Aslan SATILOĞLU: ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Gerek siyasi hayatın doğal akışından, gerekse sunini olarak yaratılmış olsun, ülke gündemi o kadar hızlı bir değişim yaşıyor ki; insan bazen takip etmekte zorlanıyor. Sunini gündemler çoğunlukla, halkı gerçek gündeminden koparmak, muhalefeti ise kendi yarattıkları bu gündeme esir etmek için iktidar tarafından ortaya atılmaktadır.

                                                  ***

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Örneğin; Sn Cumhurbaşkanı’nın ‘’Kanalı inadına yapacağız!’’ şeklinde demeç vermesi, korona ve ekonomik sıkıntı içinde kavrulan yoksul kesim için ne anlam ifade etmektedir? Bu demeç sadece o çevrede arsa kapatan yerli ve yabancı rantiyeciler için motivasyon nedeni olur o kadar.

                                                  ***

Bu güne kadar, Cumhuryietimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve çalışma arkadaşlarıyla onların inşa ettiği cumhuriyetimizin ilke ve inkilapları hakkında çeşitli kişi ve çevreler tarafından Kabul edilemeyecek çirkinlikte sözler edilip , iftiralar atılmıştır.

                                                  ***

Son olarak da , Yeni Akit Gazetesi hilafetin tesisinin hayal olmadığını savunarak ‘’Meclis isterse hilafeti ihya edebilir.’’ şeklinde manşet atarak rezil bir davranışta bulunmuştur. Böyle bir tavrı bazı marjinal kişi ve çevreler dışında damarlarında Türk kanı dolaşan bir insanın hazmedebilmesi mümkün değildir.

                                                  ***                  

Bütün bu nankörlükler ortadayken ve yapanlara hadleri bildirilmez hatta sırtları sıvazlanırken, hükümet yetkililerinin ortaya çıkıp ‘’ Herkesi kucaklayacak bir yeni anayasa’’ yapmaktan bahsetmeleri ne kadar inandırıcı olabilir? Ateş ve su misali her ikisi birden aynı ortamda nasıl var olabilirler?

                                                   ***

Cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini etmesine rağmen partisinin 7. olağan kongresinde  muhalefete ‘’ZİLLET’’ ittifakı diyerek toplumun kahir ekseriyetini

hor görmüştür. (Zillet = Horgörülen, aşağılanan)

Zaten tarafsız Cumhurbaşkanı ve parti başkanı sıfatlarının aynı kişide yer alması Türk toplumunun siyasi kültürüne yakışmamıştır. O kongredeki ve 81 ilden kongreye gelenlerin otobüslerdeki hal ve hareketleri dikkate alındığında  korona virüs tedbirleri nedeniyle 65 yaş üzeri vatandaşlara ve özellile de küçük esnafa yapılan uygulamanın hiç de adil olmadığına inanmaktayım.                                              

                                                   ***

 AKP Genel Başkan Vekili Sn Numan Kurtulmuş şöyle bir söylemde bulunmuş;

‘’AKP’nin temel bir özelliği şu; Biz dinlemesini iyi bilen bir partiyiz. Toplumun ihtiyaçlarını, sorunlarını,halkın gündemini dinleyen bir partiyiz.’’ Ben bu ifadeyi duyunca acı bir tebessümle tepki gösterip geçtim. Sahi siz ortalığın garibanlar için yangın yerine döndüğü bu günlerde, kendi kongreleri dışında çevrenizde sizin derdinizi soran bir AKP’liye hiç rastladınız mı?

                                                 ***

Şimdiyse birkaç defa revize etmelerine rağmen tutturamadıkları anlaşılan 2023 hedeflerinin yerine, önümüze 2053 hedefi koyarak şu anda hayatta olan insanların büyük çoğunluğunun kaliteli ve gönlüne göre bir yaşam beklenti ve  hayallerini ıskalamışlardır. Bu 32 yıllık plan ve proje bir devlet politikası olsaydı sizlerle hemfikirdim. Ama 19 yıldır iktidarda olup da büyük bir kesim nazarında inandırıcılığını yitiren bir partinin programı olduğuna göre demokratik bir ülkede bu mesele politik bir ütopyadan ileriye geçemez.

                                                   ***

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mahir Ünal ‘’ Hazırlıkları tamamlamamız 19 yıl sürdü, asıl şimdi başlıyoruz.’’ demiş. Cumhuriyetimizin kurulduğu 1923’den AKP’ nin iktidar olduğu 2003’e kadar Türkiye’de 59 hükümet kurulmuştur. Görüldüğü gibi hükümet başına ortalama 1yıl 3ay gibi bir süre düşmektedir. Peki bu hükümetler bu kadar kısa zamanda ( günün olumsuz koşullarına rağmen) sata sata bitirilemeyen o kadar tesisi nasıl hayata geçirmişler?  Bu hesaba göre onların 19 sene değil 19 saat bile hazırlık yapacak zamanları olmamış. Bu millet onlara hakikataten çok haksızlık(!) etmiş vesselam.

                                                    ***

AKP Grup Başkan Vekili Sn Cahit Özkan lebaleb dolu 7. Olağan kongre için katıldığı TV programında kongredeki görüntüler için ‘’ Orada yatay çekimden ötürü alan dar olarak görülüyor ve kalabalık iç içe geçmiş gibi yansıyor. Kalabalığın içinde bulunduğunuz zaman orada çok da küçümsenmeyecek bir mesafe var. Yani ben orada yatay bir kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum’’ demiş.

                                                  *** 

Ben daha önceki bir yazımda bu sn. vekilin başka bir beyanı için

 ‘’ Politikacı bin düşünüp bir konuşmalı.’’ demiştim ama nafile.  Acaba kongre salonunun çatısı olmasaydı istedikleri görüntüyü sağlamak için kameramanlara kuşbakışı bir çekim ortamı yaratılır mıydı, onu da bilemiyorum…

İnsanların aklıyla alay etmeyin ne olur!”Söz gümüşse, sükut altındır”

Ya sessizliğinizi koruyun ya da ortaya çıkıp “Evet yaptığımız hataydı ama biz istedik oldu.”deyip geçiniz lütfen.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın