Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

16 yıldır Yunan işgalindeki adaları Milli Savunma Bakanı Akar, adaların silahlandırıldığını…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 16 yıldır Yunan işgalindeki adaları Milli Savunma Bakanı Akar, adaların silahlandırıldığını…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Eski Genel Kurmay Başkanı,  Bakan  Akar, 16 sonra,  Yunanistan’ın  Ege’deki adaları silahlandırdığını söylüyor… İtiraf mı, gereği yapılmamış  geç bir açıklama mı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Ege’deki  adaların  Yunanistan tarafından silahlandırdığını” söyledi, sayın bakan, adaların Yunanistan tarafından silahlandırıldığını, topların Türkiye üzerine doğru yönetildiğini, adalardan mermer çıkarttığını, Yunan askerlerinin adalarda piknik yaptığını Mısır’daki sağır sultan duydu her nedense siz duymadınız?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yunanistan, adaları  2004 yılından itibaren, yani 16 yıldır  Silahlandırdığında neden sesiniz çıkmadı?

Genel Kurmay Başkanı olduğunuz yıllarda da mı adaların işgal edildiğini  duymadınız diye sormazlar mı?

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit YALIM,  yaklaşık 15 yıldır Yunanistan tarafından işgal ettiğini bas, bas bağırdığını da mı duymadınız?

Biz adaların işgal edildiğini yazdığımızda, iftira  ve yalancılıkla suçlandık. Adeta linç edildik. İktidara biat etmiş, deve kuşu gibi başlarını kuma gömmüş yazılı ve görsel medya kuruluşlarının , yazarları, çizerleri korkularından veya  çıkarlarından dolayı adaların işgalini Türkiye gündemine getirmekten  çekinmişlerdi.

Bugün,  Yunanistan tarafından adaların  silahlandırıldığını söylüyorsunuz.

Hadi, adaların işgal edildiğini Genel Kurmay Başkanı olduğunuz yıllarda duymadınız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  partisinin grup toplantısında “Yunanistan’ın adaları işgal ettiğini” ni de duymadınız?

Aynı şekilde, İYİParti Genel Başkanı Meral Akşener’ de grup toplantısında dile getirmesini de mi duymadınız?

Yunanistan’ın işgal ettiği adaların Lozan Antlaşması’nda verildiği yalanı ise ayrı bir trajedi.

Oysa; Lozan antlaşması: “Yunanistan’ın işgal ettiği adalarda silahlandırma, yapılaşma yapılamaz” diyor

Sayın, Bakanım Hulusi AKAR, Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege’de terk edilen 18 Türk adasının ardından 92 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığının da Yunanistan’a terk edildiğini açıkladı.Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege’de yaşanan Yunan işgaline yaşanan yeni bir gelişmeyi gündeme getirdi.

Yunanistan’ın işgal ettiği 18 Türk adasının ardın danTürk Kıta Sahanlığının da Yunanistan’a terk edildiğini belirtti.Gazeteci Zahide Uçar’ın haberine göre Yalım’ın açıklamaları şu şekilde:”Yunanistan, 2015 yılında Taşoz Adası Türk Karasularında İsrail ile birlikte petrol çıkarmaya başladı. Yunanistan ve İsrail, her gün 3823 varil Türk petrolünü çalıyor.

Bölgede 111 Milyon varil petrol rezervi var. Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri bu hırsızlığın cevabını veremiyor. Yunanistan 1987 yılında aynı bölgede petrol aramak istediğinde, Özal Hükümeti donanmayı Taşoz Adası’na göndererek Yunanistan’ın petrol arama girişimini engellemişti.

“”KITA SAHANLIĞI DA YUNANİSTAN’A TERK EDİLDİ”

“Türk Dışişleri Bakanlığı’nın Birleşmiş Milletler’e gönderdiği resmi mektupta Doğu Akdeniz’deki 9 boylamlık Kıta Sahanlığımız 5 boylam doğuya çekilerek 4 boylama indirildi. Bölgede bulunan 5 Türk Adası ile 92 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığı Yunanistan’a terk edildi. Bu son derece vahim bir durum. Bakanlık Önümüzdeki aylarda Girit güneyi Türk Kıta Sahanlığı’nda petrol araması planlanan Amerikan Exxon Mobil ile ortağı Qatar Petroleum şirketlerinin önünü açtı.

“”DÖNÜŞ YAPAN YAPAN OLMADI”

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere çok yere başvuru yaptığını yalnız dönüş alamadığını belirten Yalım, sözlerine şöyle devam etti:”Ege Denizi’nde işgal edilen adalarımız ile ilgili olarak görsel ve yazılı basın üzerinden Milletimiz ile paylaştığım bütün bilgi ve belgeleri devlet kurumları ile paylaştım. Ancak hiçbir kurum benimle temasa geçmedi. Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere işgalden sorumlu olan yetkililer yazı ve haberlerimi tekzip etmedi, edemedi.”

Kaynak Yeniçağ: 18 adanın ardından kıta sahanlığı da Yunanistan’a bırakıldı

Tarih, Türk Milleti, Türk adalarının işgaline göz yuman iktidarı, siyasileri bunlara oy vererek destekleyenleri, sessiz kalanları affetmeyecek.

.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın