Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Saray, Kılıçdaroğlu’na Çubuk saldırısı sonrası, bakanlara “Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun demeyin” uyarısı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Saray, Kılıçdaroğlu’na Çubuk saldırısı sonrası,  bakanlara “Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun demeyin” uyarısı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta saldırıya uğramasının ardından yaşananları ilk kez anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 21 Nisan 2019’da Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılmasının ardından, yaşanan arbede yumruklu saldırıya uğramış sonrasında da linç girişiminden son anda kurtulmuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

HalkTv ekranlarında yayınlanan Günün Raporu programına katılarak Kılıçdaroğlu’na düzenlenen bu linç girimi ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, CHP Lideri’nin saldırıya uğramasının ardından kendisi için sosyal medyadan ‘geçmiş olsun’ mesajı yayınladığını, bununla birlikte birkaç bakanın daha geçmiş olsun dediğini ancak bakanların saraydan aranarak ‘geçmiş olsun denilmeyecek’ talimatı verildiğini ifade etti.

Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı;
“Ben ilk twiti attıktan sonra, birkaç bakan benim twitimi görmüş onlar da twit atmış. Bunun üzerine Külliye’den aranıyor o bakanlar ve kendilerine deniliyor ki “bizim öyle bir politikamız yok. Kesinlikle ‘geçmiş olsun’ dilemeyeceğiz.

O gün o saldırıyı yapanları, kim tetikledi, kim tahrik etti, kim organize etti bunlarda ayrıca açıklığa kavuşturulması gereken konular. Ben onun öyle hasberkader geliştiğini de zannetmiyorum.”

halktv com

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın