İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinin masraflarının İBB bütçesinden karşılandığına dair haberiyle gündeme gelen Özlem Gürses’ten yeni açıklama geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkilileri, Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinde kamu kaynaklarının kullanılmadığını açıklamasının ardından gazeteci Özlem Gürses’in bunun tam aksi yöndeki haberi gündeme geldi.

Gürses, YouTube kanalında İmamoğlu’nun “Ben Türkiye’nin neresine gidersem gideyim. Benim bir rütbem var, unvanım var. Bu da İBB başkanı unvanı. Dolayısıyla ben İstanbul’un belediye başkanı olarak bu gezileri yapıyorum. Gezinin bütün finansmanı da büyükşehir belediyesi bütçesinden karşılanıyor” dediğini ileri sürmüştü.

Söz konusu haber iktidara yakınlığıyla bilinen medya kuruluşları başta olmak üzere birçok haber portalında kendine yer buldu.

Bunun üzerine gazeteci, kişisel Twitter hesabında açıklama yaptı:

“Bu sabah kendimi bir trol kampanyasının ortasında bularak güne başladım… görüyorum ki Sayın Ekrem İmamoğlu’na ‘vurmak’, İmamoğlu ismini karalayarak siyaset dışı bırakmak çabalarında bir videom özne olarak kullanılıyor…

‘BU KİRLİ AMACA YÖNELİK HİÇBİR PROPAGANDANIN PARÇASI OLMAK İSTEMEM’

Görüyorum ki ‘sahici’ bir eleştiri olarak başlayan süreç, tamamen bir ‘CHP’li Belediye Başkanını hedef alma’ operasyonuna dönüştü. Bu kirli amaca yönelik hiçbir propagandanın parçası olmak istemem, bu nedenle bu açıklamayı size ve gazetecilik ahlakına bir borç bilirim.

‘KAMU KAYNAĞI KULLANILMADIĞINI AÇIKLADILAR’

Sayın İmamoğlu malum Karadeniz ziyaretinde otobüsteki sohbetimizde verdiği bilgide kullanılan otobüsün İBB tahsisli olduğu bilgisini vermişti. Dün yapılan İBB Resmi açıklamasında ise diğer tüm gezi bütçesinin hiçbir kaleminde ‘kamu kaynağı kullanılmadığını’ açıkladı.

Zaten ben de dün yaptığım yayınımda bu açıklama bilgisini aynen aktarıyorum. Kaldı ki bu konu hakkında t24’te yazdığım yazıda da aynı bilgiyi veriyorum.

‘7 YERDEN MAAŞ ALAN BÜROKRATLARI DA ‘MANŞET’ YAPARAK DUYURMALARINI BEKLİYORUM’

Aynı odakların yine kendi yayınlarımda tane tane anlattığım AnkaPark rezaletini, 7 yerden maaş alan bürokratları, Saray danışmanlarını ve kara para ekonomisini de ‘manşet’ yaparak okuyucularına duyurmalarını bekliyorum.”

 

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.