Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Faik Kaptan: TUTTURMUŞ, ” İLLE DE TERMİK SANTRAL YAPACAĞIM” DİYOR…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Faik Kaptan: TUTTURMUŞ, ” İLLE DE TERMİK SANTRAL YAPACAĞIM” DİYOR…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AÇILAN TÜM DAVALARI SIRASIYLA KEYBETİ. “İNADIM İNAT” DEMEKTEN VAZ GEÇMİYOR.

BİR DE AVUKATI BU KUTLU MÜCADELEYİ YAPAN HALKA ” GÜRUH” DEME CESARETİNİ GÖSTERİYOR.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ben Faik Kaptan, ‘Dünyanın Gözü’, ‘Fatih Sultan Mehmet Han’ın’ mirası olan Amasralı olmaktan gurur duyuyorum.

Kimse bu asil köklerin mirasçısı olan insanlara “Güruh ” diyemez.

Özetle gelinen bu aşamayı belirteyim.

Hattat’lar 15 yıl önce kömür çıkartacağız diye Amasra’daki ocakları Devletten aldı. Bu kadar süre içinde bir kilo bile kömür üretmedi.

İşte bu arada önce alttan altta, sonra açıktan “Termik Santral” çalışmalarına başladı.

Uzatmayayım, rekor sayılan 2019 davacıyla açılan tüm davaları kaybetti. Fakat israr devam etti. Bu kez ÇED süresini başlattı. 4 Şubat 2021’de Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bartın Belediyesi yetkilileri ve Bartın Platfırmu’nun da katıldığı dava da zaferle sonuçlandı. Ardından Danıştay kararına itiraz ettiler.

GÜRUH DEME CESARETİ.

Bu kez Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu bunu da reddetti.

İşte burada Hattat’ın bir avukatının Bartın Amasra halkına “Güruh” deme cesaretinde bulunduğunu duyduk. Bunu bizlere belirten Bartın Platformunun avukatı. Yani bizim avukatımız.

Ancak bu kurullarda dosya incelemesi olurmuş. Yani zabıt ve kamera kaydı yok. Burada Sayın Hakime teşekkür ediyoruz. Bu söylem üzerine Sayın Hakim hemen bu sözü terslemiş ve gerekeni söylemiş.

Bu avukat şayet Bartınlı ise, Bartın halkından çıkıp özür dilemesi gerekir. Yoksa Bartın’da artık avukatlık yapması yakışmaz.

HATTAT’LARA BENDEN BİR ÖNERİ.

Bu kadar yıldır Amasra’dasınız. Adeta yerleştiniz. Artık biliyorsunuz ve öğrendiniz ki Devlet de artık fosil yakıta karşı. Yenilenebilir enerji istiyor. Bu yönde çalışmalara başlayın. Kömür ocaklarını derhal eski sahibine devredin. Sizler yenilenebilir enerji konusuna, yani rüzgar ve güneş enerjisi üretimine dönün. İnanın sizi destekleriz.

Bakın size kısaca bir kaç gerçek söyleyeceğim.

Bir zamanlar ” Aman Petrol Canım Petrol” diye uğruna şarkılar yaptığımız petrol artık bitiyor. Shelle her yıl yüzde 2 petrol üretimini azaltacağını açıkladı. İngiliz BP, Fransız Total, ABD’nin bir çok akaryakıt şirketi sermayelerinin büyük kısmını temiz enerjiye aktardı. Kaliforniya Eyaleti ve İngiltere 2030 yılından itibaren benzinli otomobillerin yasaklanacağını duyurdu. Yerini elektrikli araçlar alacak. Bütün benzin istasyonları şarj istasyonu haline gelecek.

Küresel ısınmanın en büyük nedeni fosil yakıtları. İnsanlar artık korkmaya başladı. Bu ısınma devam ederse dünyanın sonu yakın olacak. Sıcaklıklardaki bu artış yeryüzü florasını kurutuyor. Daha az yağmur düşüyor.

Bunun tek çaresi yeniden ağaçlandırma. Sayın Hattat kestiğiniz o ağaçları yeniden dikin.

Bütün dünyada kaybolan orman alanları yeniden kazanılırsa küresel ısınmanın duracağı bilimsel olarak belirtildi.

İşte böyle Hattat kardeşim. Sizlerden birinizle yıllar önce tanışmıştım. Atatürk Havalimanı’ndaki Bagaj Taşıma araçlarına reklam vermiştiniz. Onun tanıtımı için gelmişti. Haberinizi yapmıştım. Güzel sohbetimiz olmuştu. Yabancı sayılmayız. Dinleyin bu kardeşinizi.

Gelin şu rüzgar pervanelerini poyraza karşı Tarlaağzı tepelerine dikin. Ben de haberinizi yaptırmak için arkadaşlarıma aracı olayım. Zira artık emekliyim.

Bir de şu ” Güruh” diyen avukatınızı da azledin. Bizim canımızı acıttı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın