İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isim vermeden kendisine hitaben “doktor müsveddesi” sözlerine çok sert bir şekilde yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay İskenderun’da Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni’nde konuşma yaptıktan sonra kameralar karşısında temel atmıştı. Temel atma töreni kapsamında ilk betonu döken Erdoğan, “Görüldüğü gibi deniz kumu değil haa!” demişti.

Erdoğan’ın attığı temelin sembolik olduğunu İYİ Partili Turhan Çömez sosyal medya hesabından paylaşmış, “Erdoğan, Hatay Defne’de hastane temeli attı. Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar” demişti.

İYİ Parti’li Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, katıldığı televizyon yayınında, Hatay’ın Defne ilçesindeki devlet hastanesi temel atma töreniyle ilgili yaptığı eleştiriler nedeniyle isim vermeden kendisi için söylediği “Çıkmış bir tanesi, doktor müsveddesi, kalkmış konuşuyor. Hayatında acaba senin inşaatla alakan olmuş mu” sözlerine tepki gösterdi.İYİ Partili Turhan Çömez, Erdoğan’ın attığı temeli paylaştı! ‘Göz boyamayı bile beceremiyorlar…’

Çömez Erdoğan’ın sözlerine sosyal medyadan yayınladığı bir videyla tepki gösterdi. Çömez yayınlandığı videoda şu ifadeleri kullandı:

NE ZAMAN SAĞLIK SORUNUN OLSA BENİ ARARDIN

– Erdoğan geçtiğimiz günlerde Hatay Defne’de bir hastanenin temel atma törenine katıldı. Aslında bu temel atma töreninden ziyade bir şovdu. Çünkü ortada gerçek bir temel yoktu, bir miktar beton bırakılmıştı ve demir çubuk eklenmişti. Ben gerçeği belgeleriyle paylaşınca AKP cephesinde panik başladı ve bu sözde temel yerinden kaldırıldı.

– Çıktığı televizyon programında bu açıklamaya tepki gösterdi ve beni direkt hedef alarak, ‘doktor müsveddesi bir açıklama yaptı’ dedi. Buradan Sayın Erdoğan’a açıkça sesleniyorum. Ne zaman başın dara düşse, ne zaman sağlıkla ilgili bir sıkıntın olsa ‘Çabuk bana Turhan’ı bulun’ derdin, o zaman makbul bir doktordum. 2 defa ameliyatına katıldım, o zaman güvenli ve kıymetli bir doktordum. Seni aldım ta Amerika’lara götürdüm tedavi ettirdim, o zaman da çok değerli bir doktordum ve bugün bir doktor müsveddesi oldum öyle mi?

“DİPLOMASINI GÖSTEREMEYEN BİRİ HEKİMLİĞİMİ SORGULAYAMAZ”

– Ben İstanbul Tıp Fakültesi’ni çok yüksek puanla bitirdim. Diplomamın arkasında göz nuru, alın teri büyük bir emek var. Ardından genel cerrahi uzmanı oldum. Milletvekilliği dönemimin sonunda senin yanlışlarını toplumla paylaştım diye bir kumpas davasına beni konu ettin ve tam 12 yıl sürgünde yaşadım. Sürgün yıllarımda boş durmadım, gittiğim ülkede tıp fakültesinin bütün sınavlarını verdim yeniden diploma aldım.

– Bugün iki tane hekimlik lisansım var ve dünyanın her yerinde hekimlik yapabiliyorum. Benim hekimliğimi, kariyerimi ve kapasitemi kimsenin tartışmaya hakkı yok. Hele diplomasını göğsünü gere gere toplumla paylaşabilecek cesareti olmayan hiç kimsenin benim diplomamı ve kariyerimi aşağılamaya, örselemeye ve bana ‘doktor müsveddesi’ demeye hakkı yok.

– Yine aynı konuşmada diyorsun ki ‘Hiç inşaatla alakam olmuş mu?’ Doğru benim hiç inşaatla alakam olmadı, içinde yolsuzluk olan, rant, hukuksuzluk, ahlaksızlık, talan olan hiçbir işle benim alakam olmadı. ama Hatay depremde yerle bir oldu. Devlet hastanelerinin hiçbiri çalışamaz halde.

– Sen devlet olarak orada bir sahra hastanesi açmayı becerememişken, Sayın Akşener’in himayesinde oraya gittim fedakar arkadaşlarımızla bir hafta içerisinde bir sahra hastanesi kurdum ve binlerce hastayı tedavi ettim. Benim inşaatla işim yok ama benim bu millete hizmetkar olmak gibi samimi bir sevdam var.

HEKİM OLARAK TAVSİYE EDİYORUM, PAPATYA ÇAYI İÇ

– Seni bu ülkede en iyi tanıyan benim Sayın Erdoğan, şu anda korkuyorsun, kaygı içerisindesin ve o tutkun olduğun, aşığı olduğun koltuk altından kayıp gidiyor son 45 gün. İşte ondan dolayı telaştasın, endişe içerisindesin ve kaygı duyuyorsun. Akşener çok yerinde bir tavsiyede bulundu, ‘Papatya çayı iç’ dedi, hekim olarak katılıyorum.

– Her akşam papatya çayı iç, seçime kadar iyi gelecektir. Az kaldı. 14 Mayıs akşamı zaten sandıklar açılınca ne içersen iç. Bir hikayenin sonuna gelindi ve 45 gün sonra tekrar karşılaşacağız. Devir teslim töreninde görüşmek üzere Sayın Erdoğan.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.