Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal: “İnsan bazen 15 Temmuz başarılı mı oldu?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal: “İnsan bazen 15 Temmuz başarılı mı oldu?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, “Pelikan Örgütü” ifadesi nedeniyle şikâyet üzerine ifade verdiğini açıkladı. Ünal, “İnsan bazen ’15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa’ diye sormadan edemiyor” dedi

Aydın Ünal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Süheyl Söğüş” isimli kişinin şikayetiyle ifade verdiğini belirtti. Kendisine yapılan suçlamayı da paylaşan Ünal, şikayette “Şüphelinin FETÖ terör örgütü ile işbirliği içerisinde olup olmadığının araştırılması ve neticesinde irtibatının ve iltisakının tespiti halinde cezalandırılması gerekmektedir. Dolayısıyla TCK 22. Maddesi ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu gereğince “Örgüt üyeliği ve örgüte üye olmamakla birlikte örgüt propagandasını yapmak suçundan da cezalandırılması gerekmektedir” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ünal, şikâyetteki bu ifadeleri paylaşırken “En ağrıma giden de FETÖ ithamı oldu. Ben FETÖ’ye karşı en ön safta savaşırken bunlar sülalecek FETÖ övüyordu. İnsan bazen “15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa” diye sormadan edemiyor” diye yazdı.

Aydın Ünal’ın Twitter paylaşımı şu şekilde:

Aydın Ünal’ın ‘Süheyl Söğüş’ün şikâyeti süzerine ifade verdiğini’ açıkladığı ‘Pelikan’ tartışmalarının odağında, başkanlığını Suheyb Öğüt’ün yaptığı Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi bulunuyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın