Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li Öztrak: Neden bu aşıların tedariki gecikiyor. Bu belirsizliğin sebebi nedir?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li Öztrak: Neden bu aşıların tedariki gecikiyor. Bu belirsizliğin sebebi nedir?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP  Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP MYK sonrası  düzenlediği basın toplantısında, “Eğer devlet memurları memurluğunu unutup bir siyasi partiye destek olmaya başladılarsa, bir partinin seçimlerde başarısı için mücadele ediyorlarsa onlara memur denmez, onlara militan denir. Bunu sadece biz demiyoruz. TDK sözlüğü böyle diyor

Uğur Mumcu’ya Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bugün merkez yönetim kurulumuzun gündeminde, salgın sürecinde yaşadığımız aşı krizi, ekonomik kriz, devlet krizi ve bunların sonucunda içinde yaşamakta olduğumuz ağır buhran var. 

Neden bu aşıların tedariki gecikiyor. Bu belirsizliğin sebebi nedir? Alman aşıları ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı 1.5 milyon doz Alman aşısının ocak ayında geleceğini söylemişti, onlardan da haber yok. Ne oluyor bu aşılara? Bir türlü gelemeyen Çin aşılarına ne kadar para ödedik? Bunları öğrenmek milletimizin hakkı. 

Kriterleri hiçbir şekilde taşımayanlar aşılanmaya başlamışsa, milletin aşı sırasına kaynak yapan yapanaysa ne oldu bu aşı adaleti? Millet kendini sahipsiz hissediyor. Biz de milletimiz de bir an önce somut aşı tedarik planını bekliyoruz. 

Şahsım ucube vesayet rejiminde valiler AKP il başkanı, kaymakamlar ilçe başkanı oldu. Hal böyle olunca işsiz kalan ilçe başkanları devlet memurluğuna soyunmaya başladı.

Tekirdağ’da AKP İl Başkanı, imam hatip lisesi öğrencilerinin evlerine takdirnamelerini götürdü. Salgın nedeniyle öğretmenler bile öğrencilerine karne dağıtamadı. Ama AKP il başkanı kapı kapı dolaşıp karne dağıttı. Öyle görünüyor ki seçim kaybetme korkusu artık dağları bekliyor. Çocuklarımızın kişisel verilerine, bilgilerine nasıl ulaşabildi? Bu il başkanı bu karnelere nasıl ulaştı? Bu çok ciddi bir suç. Anlaşılan AKP il başkanı karneleri lise müdüründen almış. Devlet memuru olan lise müdürü, küçücük çocukların kişisel bilgilerini hangi yetkisine dayanarak bir siyasi partinin il başkanına verebiliyor. Aslında bu okul müdürünün okulun internet sitesinde yer alan bu resmi işin esasını gösteriyor. Erdoğan’ın partisinin rabia işaretinin okul müdürünün odasında ne işi var? Bu müdürün tek vukuatı da değil. 23 Nisan’da okula bayrak asmamakla gündeme gelen bir müdür bu. Hükümet bu müdür hakkında soruşturma başlatacağına, olayı gündeme getiren, suç duyurusunda bulunan öğretmen sendikasının şube başkanı hakkında soruşturma açıyor. Bu adamın bu cesareti nereden aldığı belli. 

Eğer devlet memurları memurluğunu unutup bir siyasi partiye destek olmaya başladılarsa, bir partinin seçimlerde başarısı için mücadele ediyorlarsa onlara memur denmez, onlara militan denir. Bunu sadece biz demiyoruz. TDK sözlüğü böyle diyor. 

Esnaf bu dönemde ne kazandı ki bu borcu, vergileri ödeyebilecek. Niye erteliyorsun. Kazanamadığı paranın vergisi mi olur? Şu dönemde zor durumda olan esnafın vergi borcunu silin. Doğru dürüst bir gelir desteği vermediniz bari vergileri silin. 

Sarayın kibirlisi ve avanesi milleti tamamen unuttu. 

Sayın Erdoğan yüksek faize karşıysanız sizin elinizi kim tutuyor. Yeni Merkez Bankası Başkanı mı tutuyor. Anlaşılan yeni günah keçileriniz bunlar olacak. Sayın Erdoğan yüksek faizin sebebi sizsiniz. Bu ekonominin rayına oturması için de ilk sizin o koltuktan kalkmanız gerekiyor. Milletimiz de Allah’a çok şükür bunu görüyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın