Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li Özel’den Sağlık Bakanı Koca’ya çağrı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li Özel’den Sağlık Bakanı Koca’ya çağrı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında,  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a;

”Üreticileri kaderi ile baş başa bırakan, yoksulluğa ve açlığa mahkum eden, borçlarını ödeyemez duruma getirten bir iktidar ile karşı karşıyayız.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çekirdeksiz kuru üzüm Manisa’nın dünyaya ihraç ettiği bir ürün. Bu ürüne verilen fiyat bütün Manisa’yı ilgilendiriyor. Kentin ekonomisi üzüm fiyatı üzerine şekilleniyor. İnternete bir açıklama koydular. Bir önceki yıl 12.5 lira olan üzümün fiyatını 13 lira olarak açıkladılar. Bu fiyat çiftçi için iflas, hacze uğrama, ipotek altındaki tarlalarını kaybetme fiyatıydı.

Bakan çiftçilere bakın sahip çıkmayı onları perişan edecek bir fiyat açıkladı. Kendi de açıklayamadı internete koydular fiyatı. Bakana çağrımızdır. Ya bu hatayı telafi et ya da istifa et. Manisa’da sokağa çıkamaz durumdasınız. Doğru olan kilo başına 4 liralık bir düzeltmedir.

”AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞIN DUYMUYOR”

Recep Tayyip Erdoğan dün yönetim kurulu üyeleri parti üyesi olan bir derneğin ödül gecesinde konuştu. Ödül gecesinde duyduklarımıza inanamadık. Erdoğan, ‘Anadolu’ya sahip olamayanların milletin ruhunu işgal etmek için içeriden ve dışarıdan nice yollara, yöntemlere başvurduğunu ifade ederek tek parti faşizmi, vesayet, siyasi ve sosyal, ekonomik saldırılar bu zorlu sürecin farklı döneminin tezahürü olmuştur’ diyor. Kurtuluş Savaşı’nın öncesini, sonrasını ve sırasını anlatarak, Anadolu’ya sahip olamayanların tek parti rejimini getirdiklerini söylüyorlar. Sayın Tayyip Erdoğan, herkesin ağzından çıkanı kulağı duysun. Sen 83 milyonu kucaklaması gereken bir makamdasın. Maalesef o makamı bir parti başkanlığı makamı ile paylaştığın için tarafsın, aktif güncel siyasete alet ediyorsun ama ağzından çıkanı kulağın duymuyor.

O dönem Anadolu’ya sahip olamayanlar işgal kuvvetleridir. Senin söylediğin laf, karşındakinin aklını alaya almanın dışında gerçeklerin 180 derece çarpılmasıdır.

Kim Anadolu’ya sahip olamayanların tarafındaymış? Kim İstanbul Hükümeti, kim İngiliz Muhipleri tarafında? Bir tarafta Yunan’ı denize döken Mustafa Kemal, karşıda ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen fesli Deli Kadir.

Biz, geçmişinizdeki bağları, durduğunuz yeri güncel siyasete alet etmezken, çıkmış ‘Anadolu’ya sahip olamayanlar tek parti faşizmi getirdi’ diyor.

Yine Tayyip Erdoğan, ‘Bugün büyük ve güçlü Türkiye’nin en önemli inşaası yolunda 2023’ün eşiğindeyiz. Unutmayınız bu mesele Tayyip Erdoğan’ın değil Türk milletinin yeniden şahlanışının timsalidir’ diyor. 20 yıldır Türkiye’yi yöneten kendisi değilmiş gibi… Çıraklık, kalfalık, ustalık dönemin bitti, şahlanamadık gitti. Şahlanan şahlandı. Sizin eş, dost şahlandı, bizim işsiz, güçsüz, umutsuz gençlerimiz alçak sürünmede.

BAKAN KOCA’YA ÇAĞRI

Sizin planınız günde 2 milyon doz aşı yapmaktı. Şu anda 2 doz aşısı olanlar 40 milyon kişi. Bugün aşılamanın 10. ayına geldik, 40 günde yapacağız dediğinizi 10 ayda yapamadınız. Aşı karşıtları Maltepe’de miting yapıyorlar onları ikna edeceğinize, ‘her şey yolunda’ demeyeceksiniz.

Tabloyu aşılılar ve aşısızlar olarak ayırın. İki farklı tabloyu yayınlamak kadar güçlü bir argüman, kanıt yoktur.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın