Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li Engin Altay: Türkiye’de hakikaten bir kurtuluş savaş var.

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li Engin Altay: Türkiye’de hakikaten bir kurtuluş savaş var.
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde ekonomi ile ilgili değerlendirmelerin yer almasına tepki göstererek, “Milli Güvenlik Kurulu asli işine bakarsa iyi olur. Hükümeti övmek, muhalefete uyarı yapmak Milli Güvenlik Kurulunun işi değildir. Eğer Milli Güvenlik Kurulu üzerinden muhalefete bir ayar verilmeye çalışılıyorsa bunu kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay,  TBMM Genel Kurulu’nda Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisini eleştirdi. Altay, şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* Cumhurbaşkanı diyor ki: ‘Bir ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz.’ Üstelik Milli Güvenlik Kurulu da işi gücü bırakmış ekonomimize övgüler düzdükten sonra ‘Bu konudaki saldırılara karşı da duyarlıyız’ falan filan diye açıklama yapmış. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denecek cinsten beyanlarda bulunmuş. MGK asli işine bakarsa iyi olur.

* Hükümeti övmek, muhalefete uyarı yapmak MGK’nın işi değildir. Milletin canı burnunda. Millet hiç şüphesiz bu şartlarda, bu vahim tablo karşısında yeri geldiğinde meydana da inecektir, yeri geldiğinde demokrasinin bir gereği olarak tepkisini ve protestosunu da gösterecektir. Eğer Milli Güvenlik Kurulu üzerinden muhalefete bir ayar verilmeye çalışılıyorsa bunu kabul etmemiz, sindirmemiz mümkün değildir.

“84 MİLYON HARAMİLERDEN KURTULMAYA SAVAŞIYOR”

* Bir kurtuluş savaşı var Türkiye’de, hakikaten var. 84 milyonun, haramilerden kurtulması, devleti haramilerden temizlemesi için verdiği bir kurtuluş savaşı var… Mutfakta var, pazarda var, çarşıda var, sokakta var, her yerde var. Sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından dolarla borçlanacaksın, sonra ‘Dış güçler ekonomiye müdahale ediyor’ diyeceksin. Senin bir siyasetçin mafyadan her ay 10 bin dolar harcırah alacak, sen ‘Ekonomiye dış güçler müdahale ediyor.’ diyeceksin.

* Sen Londra’daki faiz baronlarından yüksek faizle dolar borçlanacaksın, ‘Dış güçler bize saldırıyor’ diyeceksin. İhaleleri veren Türk devleti, ihaleyi alan Türk vatandaşı, dolar garantisi vereceksin, sonra ‘Dış güçlerin ekonomiye saldırısı var’ diyeceksin. Alem kör, herkes sersem değil. Bu millet asil, necip bir millet; her şeyi gören, sağduyusu, duyarlılığı olan bir millet ve bu millet, bu ekonomik gidişe tepki vermeyecekse neye tepki verecek?

* Verilen tepkiyi dış güçlerle ilintilemek, yok ‘Gezi kalkışması’ bilmem ne demek tam bir zırvalıktır. 4 Aralık’ta, Mersin’de, saat birde Erdoğan’ın ekonomik karnesine milletin verdiği tepkiyi tüm Türkiye görecek ve buradan uyarıyorum: Muhalefeti tehdit etmek ülkede kaos çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın