Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP’li Belediyelerin 8 milyar 521 milyon liralık yatırımı Erdoğan’ın onayını bekliyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP’li Belediyelerin  8 milyar 521 milyon liralık yatırımı Erdoğan’ın onayını bekliyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP’li 4 büyükşehir belediyesini 4 uluslararası kredi için yaptığı başvurular Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imza engeline takıldı. Erdoğan, hala kredi taleplerine onay vermedi. CHP’li Seyit Torun, “Kendi belediyelerinize her türlü imkanı tanıyıp, bizim belediyelerimizin kredilerini bile onaylamamak partizanlık değil de nedir?” diye sorarak tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 4 büyükşehir belediyesi hala 4 uluslararası kredi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan onay bekliyor. İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana büyükşehir belediyelerinin vatandaşa hizmet götürmek için kullanacağı toplamda 8 milyar 521 milyon TL tutarındaki kredi için hala Erdoğan’dan onay gelmedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İZMİR 7 AYDIR DEPREM KREDİSİ İÇİN ONAY BEKLİYOR

Sözcü’nün haberine göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bekleyen kredilerle ilgili bilgi verdi. Buna göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir depreminin ardından, Dünya Bankası’na, “Afet Sonrası Acil Destek Kredisi” için başvuru yaptı. 5 bin 800 orta hasarlı bina için 5 yıl ödemesiz 25 yıl ödemeli, yüzde 1 civarında bir faizle 340 milyon dolarlık kredi üzerinde anlaşıldı. Ancak Erdoğan 7 aydır krediyi onaylamıyor.

MUĞLA 8 AYDIR BEKLİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, su ve enerji projeleri için Fransız Kalkınma Ajansı ile 230 milyon Euro’luk kredi anlaşması yaptı. 8 aydır Erdoğan’ın imzasını bekliyor.

İSTANBUL 300 OTOBÜS ALIMI İÇİN SIRADA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 300 otobüs alımı için Belediye Meclisi’nden 90 milyon Euro’luk borçlanma kararını oy birliği ile çıkardı. Hazine garantisi gerekmeyen kredinin kullanılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı’nın onayı ve Yatırım Programı’na alınması gerekiyor. Ancak çeşitli bahanelerle bu da aylardır geciktiriliyor.

ADANA KARARI BELEDİYE MECLİSİ’NDEN GEÇİRDİ, ERDOĞAN’A TAKILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistem projesinde yurt dışı kaynaklı kredi kullanılması için Belediye Meclisi’nden karar aldı. 275 milyon dolarlık kredi için anlaşma sağlandı. Ancak Hazine garantisi istenmeyen bu kredi de 9 aydır Cumhurbaşkanlığı’nın onayını ve Yatırım Programı’na alınmasını bekliyor.

“YAPTIKLARI PARTİZANLIK DEĞİL DE NEDİR?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim anlayışımızda partizanlık yoktur, şehirleri oy rengine göre tasnif etmek yoktur” dediğini hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Kendi belediyelerinize her türlü imkanı tanıyıp, bizim belediyelerimizin kredilerini bile onaylamamak partizanlık değil de nedir” diye sordu. Seyit Torun şunları kaydetti: “Çevre Bakanlığı üzerinden devlet yardımlarının yüzde 97’sini kendi belediyelerine aktarmak ayrımcılık değil de nedir? CHP’li belediyelerde yaşayanların bağış paralarına bile el koymak, sudan sebeplerle soruşturmalar açmak, gelirlerini kesmek vicdansızlık değil de nedir? Bir Cumhurbaşkanı depremzedelere konut yapılmasını, raylı sistem yapılmasını, otobüs alınmasını neden engeller?”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın