Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP Grup Başkanvekili ÖZEL: Partili Cumhurbaşkanı’nından sonra, partili Diyanet İşleri Başkanı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP Grup Başkanvekili ÖZEL: Partili Cumhurbaşkanı’nından sonra, partili Diyanet İşleri Başkanı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Mersin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a ilişkin açıklamalarda bulundu.

  •  
  •  
  •  

Özel burada Erbaş’ın son günlerde tartışmalara neden olan açıklamalarına değinerek, ”Partili cumhurbaşkanı, partili genelkurmay başkanı, şimdi de partili Diyanet İşleri Başkanı. Dini siyasete alet etmenin en ileri noktasına geldiler” diye konuştu. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

”Atatürk’ün kurduğu Diyanet’in başında son dönem hem meczuplaşan hem de alanı dışına taşan azminin karşılığını aldı. AKP, bu ülkeyi üç şeyle tanıştırdı. Partili cumhurbaşkanı, partili genelkurmay başkanı, şimdi de partili Diyanet İşleri Başkanı. Dini siyasete alet etmenin en ileri noktasına geldiler.

Demokrasilerin en kötü tarafı, kontrolden çıkan, kendi alanı dışında konuşan vesayet odaklarıdır. Diyanet İşleri Başkanı tekrar atandı, anayasamızın toplumu din konusunda aydınlatma görevini kendisine verdiğini söylemiş. Anayasamızda böyle bir şey yazmıyor.

Anayasanın Diyanet İşleri Başkanlığı’na verdiği görev şu: Laiklik ilkesi doğrultusunda bütün siyasi görüşlerin dışında kalarak, kanunda gösterilen görevi yerine getirir. Fesli deli Kadir’i ziyaret eden, hediyeler veren birisidir.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın