Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bu nasıl bir vahşettir?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bu nasıl bir vahşettir?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İstanbul’da, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutlamak için Taksim’e çıkmaya çalışan gruplara polisin müdahalesi sonrası gözaltı sayısı 200’ü aştı. Bu arada, polisin göstericilere müdahale ederken uyguladığı şiddet tepkilere yol açtı. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Polisin müdahale şekli insanın kanını donduruyor. Gençlere yapılanlar suçtur” dedi.

İstanbul Valiliği, sadece işçi konfederasyonlarının sınırlı sayıda heyetlerle Taksim’e çıkmasına izin verirken, polis diğer sendika, dernek üyeleri ile üniversite öğrencilerine yönelik sert müdahalesi sonucu gözaltına alınanların sayısı 200’ü aştı. Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi, twitter hesabından yaptığı açıklamada, gözaltına alınanların sayısının 204 olduğu belirtildi. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“POLİSİN MÜDAHALE ŞEKLİ İNSANIN KANINI DONDURUYOR”

Bu arada, polisin sert müdahalesi tepkilere yol açtı. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da Twitter hesabından, İstanbul’da bir grup üniversite öğrencisine polisin sert müdahalesine yönelik görüntülerini paylaşarak, “Taksim’e yürüyen topu topu 10 üniversiteli gence polisin müdahale şekli insanın kanını donduruyor. AKP’nin lebalep kongrelerinde on binlerce insan bir araya geldiğinde neredeydiniz? Bu nasıl bir vahşettir? ‘Yaşasın 1 Mayıs’ diye slogan atan gençlere yapılanlar suçtur” dedi.

cumhuriyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın