Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ankara’da “İnsanca yaşamak istiyoruz” dediler gözaltına alındılar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ankara’da “İnsanca yaşamak istiyoruz” dediler gözaltına alındılar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ankara’da “İnsanca Yaşamak İstiyoruz” pankartıyla eylem yapmak isteyen Halkevleri ve Öğrenci Kolektifi üyelerine polis müdahale etti.

63Shares

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ankara’da “İnsanca Yaşamak İstiyoruz” pankartıyla eylem yapmak isteyen Halkevleri ve Öğrenci Kolektifi üyelerine polis müdahale etti. Sakarya Caddesi’nde basın açıklaması yapmak için toplanan, aralarında avukatların da olduğu 24 kişi gözaltına alındı. 

Halkevleri ve Öğrenci Kolektifi üyeleri Türkiye genelinde ‘İnsanca Yaşamak İstiyoruz’ basın açıklaması yaptı. Ankara Kızılay’da Sakarya Caddesi’nde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, gözaltına alınanlar oldu. Buradan ayrılan bazı üyeler Yüksel Caddesi’ne geçince polis burada da gözaltı işlemi yaptı.

Müdahale sırasında çok sayıda kişi polis tarafından ters kelepçe yapılarak gözaltına alındı. Aralarında avukatların da bulunduğu toplam 24 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Müdahalenin ardından Halkevleri’nden yapılan açıklamada, “Güvenceli çalışmak insanca yaşamak istiyoruz diyen üyelerimiz ve yöneticilerimiz derhal serbest bırakılsın” denildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın