Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

AKPArti’li eski BakanRecep Akdağ: Meclis kulisleri amele kahvesi gibi kalabalık oluyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 AKPArti’li eski BakanRecep Akdağ: Meclis kulisleri amele kahvesi gibi kalabalık oluyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, milletvekili kulislerindeki yoğunluğa dikkat çekerken “Kulislerimiz amele kahvesi gibi kalabalık oluyor” dedi.

Meclis’te koronavirüse yakalanan vekil sayısının 80’i geçtiği belirtilirken, konuya ilişkin eski Sağlık Bakanı ve Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ’dan açıklama geldi. Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, milletvekili kulislerindeki yoğunluğa dikkat çekerek “Kulislerimiz amele kahvesi gibi kalabalık oluyor” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Hürriyet’ten Bülent Sarıoğlu‘nun haberine göre, Meclis Sağlık Komisyonu, koronavirüse yakalanan milletvekili sayısının 80’i geçmesi üzerine TBMM yerleşkesi için yeni önlemler hazırladı.

Buna göre Üyeler Lokantası kapatılarak milletvekillerine de diğer Meclis çalışanları gibi paketli kumanya dağıtılacak. Komisyonlar ile Genel Kurul’a katılımda HES kodu istenecek.

Akdağ’ın önerileri şöyle:

İş sağlığı hizmeti alınsın. Meclis’e ait bir filyasyon mekanizması oluşturulsun. Ayrıca, komisyondan her partiden birer üye bu filyasyon mekanizmasını kendi gruplarına sağlamak üzere irtibat halinde olsun. Bölgelerden dönen milletvekili test yapılması için uyarılsın. Kulisler, komisyon toplantıları ve diğer kapalı ortamlardaki kurallar net olarak belirlenip uygulamaya geçilsin. Çalışanlar her hafta test yaptırsın, milletvekilleri dahil olmak üzere. Belirtisi olup da test sonucu çıkmayan personel bu sürede çalıştırılmasın. Kulislerimiz de amele kahvesi gibi oluyor. Kalabalık biçimde mecbursunuz oturmaya, çünkü yoklama istenecek, koşturmanız lazım.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın