Sevgili okurlar, 6′ masanın yayınladığı hükümet programı niteliğindeki ORTAK POLİTİKALAR MUTABAKAT METNİ, 

240 sayfa, dokuz ana başlık altında 2300  somut hedef olarak kamuoyuyla paylaşılmıştır. Daha sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın gazetecilerle yaptığı söyleşide metinle ilgili olarak” Nerede ne buldularsa toplamış koymuşlar.” şeklindeki değerlendirmesi oldukça garipti. Bu nedenle metni bir kez daha titizlikle inceleme ihtiyacı duydum.Neticede AKP’ nin yirmi bir yıllık ülke yönetiminde toplum ve birey huzuru yönünden her alanda pek çok meseleyi ıskaladığını ve de yanlış yaptığını gördüm ve  6’lı masanın paylaştığı metinde bir abartı olmadığına karar verdim.

Naçizane, bir seçmen olarak sayın Hayati Yazıcı’nın muhalefetin söz konusu metnini daha objektif bir gözle değerlendirmesi gerektiği  inancına vardım. O takdirde uzun süreli iktidarları konusunda özeleştiri yapmaları kendileri için çok yararlı olacaktır.

İktidar oluşlarından yirmi bir yıl sonra cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hala ” Aziz milletim sıra sende. Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz.” demesi bile başlı başına bu alanlarda başarısız olduklarının bir ikrarıdır.

Halbuki iktidara geldikleri 2002 yılında (3Y) yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları kaldıracağız diye çok iddialı bir şekilde vatandaşa söz vermişlerdi. Bu kadar uzun süren tek başına iktidarları sonucunda, bırakın 3Y’nin yok edilmesini daha da artarak bu günlere gelinmiştir. 

Sayın Erdoğan,  bu aziz millet yirmi bir yıl önce devleti yönetme yetkisini zaten size vermişti. Yapılması gerekenler  bu güne kadar neden yapılmadı da şimdi yeniden halkın rızası isteniyor? AKP’ adeta muhalefetteymiş gibi” Yeter artik söz milletindir” sloganıyla seçim çalışmalarına başladı. Bu çıkış kendi kendinize bir meydan okuma değil mi? 

Bu noktadan hareketle AKP iktidarı ve kadrolarının artık çok yorulduğu kararına varılabilir. 

Bu ülkenin kronometresi tam yüz yıl önce sıfırlandı ve ebediyete kadar tekrar sıfırlanmaya da ihtiyaç duyulmayacaktır. Zamanı geldiğinde nöbet değişimi herkes tarafındsn takdirle karşılanacak bir davranıştır. 

Sayın okurlar ülkemiz bireysel, toplumsal ve kurumsal olarak o kadar çok yıpratıldı ki bütün bu sorunların üstesinden gelmek kolay olmayaktır. Ancak “Niyet etmek, başarmanın yarısıdır.” diye anlamlı bir söz vardır. Yeterki taahütlerin doğrultusunda icraatta bulun ve ülkenin enerjisini ideolojik bir dava peşinde heba etme.

Bu güzel ülke hepimizin. Akıl, vicdan ve sağduyu ortaya koyarak isabetli kullanacağımız oylarla gelecek nesillere kalkınmış, medeni bir ülke bırakmak biz seçmenlerin kutsal görevidir.

Yaşasin gerçek demokrasi, yaşasın hür düşünce…!

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.