1964 yılı Amerika‘da doğumlu olan Steven Sadettin Saran, aslen Kırıkkale‘li olmakla birlikte Türkiye’ye 2 yaşındayken geldi.

Amerika Birleşik Devletleri‘nde Kentucky Üniversitesi‘nde Makine Mühendisliği eğitimi alan Saran, daha sonra T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştı. ABD’de eğitim gördüğü zamanlarda okulun yüzme takımında takım kaptanlığını yapmış ve iki yıl En Değerli Sporcu seçilmiştir. 1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmış ve bu dönemde 50 metre serbest yüzme rekorunu kırmıştır.

Spora ilgisini hiçbir zaman kaybetmeyen Saran, Fenerbahçe yönetiminde Başkan Aziz Yıldırım’ın döneminde görev aldı. Sarı-lacivertli takımda teknik direktör olarak Christoph Daum’un takımın başına getirilmesi kararına karşı olması nedeniyle istifa etti.

SADETTİN SARAN NERENİN SAHİBİ

1990 yılında Sadettin Saran tarafından İstanbul’da kurulan Saran Holding, başta medya olmak üzere yayıncılık, internet yayıncılığı, havacılık, savunma ve turizm sektörü dahil 6 ana sektörde, 33 şirketi ile faaliyet göstermektedir.

Saran Medya adı altında, S Sport, Radyospor, Radyo Müzik, Radyo Trafik gibi medya kuruluşları ile Ajansspor spor portalı ve bir bahis sitesi de Sadettin Saran’a aittir.

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.