Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak otobüsle yola çıktı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak otobüsle yola çıktı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Nevşehir’de esnafın dertlerini dinlemek için yol aldı. Öztrak, Türkiye’nin ‘ilk akıllı otoyolu’ olarak duyurulan yolda TIR, kamyon göremediklerini açıklayarak  geçiş ücretlerine sert tepki gösterdi. 

CHP Ekonomi Masası bu kez Nevşehir’deydi. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenecek toplantıyla başlayan programda, sanayicinin, esnafın ve turizmcinin pandemide yaşadığı sıkıntılar masaya yatırılarak görüşüldü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

VATANDAŞ NASIL TARIM ÜRÜNLERİNİ UCUZ YESİN?

Öztrak, Ankara’dan Nevşehir’e giderken Niğde-Ankara Otoyolu’nun bomboş olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“1 saatten beri Ankara- Niğde arasındaki otoyoldayız. Yolda kamyon, TIR, otobüs görmek çok zor. Araç bile çok az sayıda geçiyor. Gayet güzel bir otoyol ama bu kadar az kullanılmasındaki neden geçiş ücretlerinin çok yüksek olması.

Bu geçiş ücretleriyle vatandaşımız bu yolu kullanamıyor. Daha vahimi var. Bir kamyonun geçiş ücreti 332 lira, bir TIR’ın geçiş ücreti 404 lira.

Bu geçiş ücretleriyle ondan sonra diyoruz ki vatandaş patatesi, soğanı ucuz yesin. Ayçiçeğini, kabak çekirdeğini ucuz yesin. Bu geçiş ücretleriyle vatandaş nasıl tarım ürünlerini ucuz yesin? Yetkililere sesleniyorum. Biran önce bu yolun geçiş ücretlerini düşürün ki vatandaşımız bu yoldan yararlansın, milletimiz de ucuz gıda yesin…”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın