Önceden.. 50-60 yıl önce Türkiye dışarıdan az miktarda havyar alırdı, kakao ithal ederdi, viski getirtirdi, petrol satın alır, otomobil ithal ederdi.

Önceden.. 30-40 yıl önce dışarıdan elektrik enerjisi çekerdi, Amerikan sigarası alırdı, başta Yugoslavya’dan olmak üzere futbolcu transferi yapardı, yetmediği yıllarda biraz buğday ve bazı gıda ürünleri ithal ederdi, marka giysiler, elektronik ürün ve ev aletlerine para öderdi.

Bütün bunları yaptığı ihracattan zorlanmadan öderdi.

*******************

Şimdilerde.. Sütlü ürünlerden şekere, tıbbi ürünlerden her türlü gıda ürününe kadar dışarıdan alıyor, kedi, köpek, kuş maması ve hatta gübre bile yurt dışından geliyor, enerjiye kamyon dolusu para ödeniyor, pahalı telefonlara servet ödeniyor, Türkiye’de üretiliyor olsa bile akla gelen her türlü mal dışarıdan satın alınıyor.

Türkiye resmen açık pazar.

Öte yandan daha önemlisi.. Iraklısı, Suriyelisi, Afganistanlısı, İranlısı, Endonezyalısı, Azarbaycanlısı, Türkmenistanlısı, Ukraynalısı, Arabı, Afrikalısı, şişmanı, zayıfı en az 10 milyon yabancı sığınmış.

Her meslekten ve her yelpazeden insan gelmiş.

****************

Ev hizmetlisinden barmene, fahişeden doktora, inşaat işçisinden ressama, teknikerden şarkıcıya, şoförden sporcuya, bankacısından pazarlamacıya, öğretim görevlisinden travesitiye, marketçisinden ferforje ustasına, kağıt toplayıcısından güvenlikçiye, hırsıza, arsıza kadar aklınıza gelen her meslek ve iş grubundan yabancı insanlar aramıza karışmış.

Sadece politikacı yok.

Bu kadar yabancının sesini duyurmak için yakında siyasetçiler de boy göstermeye başlarsa kimse şaşırmasın.

Bir tek onlar eksik..

Yabancı politikacılar da ortaya çıksın, nüfus yapısı aşureye benzesin.

Ne de olsa dünya devleti..

Neredennnn nereye..

Türkiye’yi bitirdin, Türkleri kaçırdın AKP.

İhanetinin bedeli ağır olacak hain.

Cahit Çataloğlu

29 Eylül 2022

By Haber Editörü

Gündeminiz.Com Genel Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.