Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

ABD Büyük Elçisi, Gagauzya anaokullarını ziyaret etti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ABD Büyük Elçisi, Gagauzya anaokullarını ziyaret etti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Derek Hogan, Gagavuzya’nın okul öncesi kurumlarına 336 temassız termometre hediye etti. Gagavuzya valisi ve diplomat tarafından ziyaret edilen Komrat anaokullarından birine bugün ekipman sevkiyatı yapıldı.

Gagavuzya’dan Başkan Irina Vlah, temassız termometrelerin varlığının, Acil Durumlar Komisyonu için anaokullarının çalışmalarına yeniden başlaması için bir ön şart olduğunu söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Özerklik başkanı, ABD Büyükelçiliği tarafından satın alınan ekipmanın anaokullarının işleyişinden sorumlu yerel kamu makamlarına çok yardımcı olduğunu vurguladı.

İrina Vlakh, “Kısa bir süre önce Sayın Büyükelçi, hastanelere koronavirüse karşı ekipman ve koruma araçlarının teslimi kapsamında bir çalışma ziyareti için Gagavuzya’daydı. Ardından eğitim sistemiyle ilgili konuları tartıştık. Bugün çok fazla destek alıyoruz – çocukların sağlığını izlemek için gerekli cihazlar, “diyor

Irina Vlakh. Büyükelçi Derek Hogan, teçhizatın ABD hükümeti ve halkı adına Gagavuzya’ya teslim edildiğini vurguladı.

“Gagavuzya’nın ve tüm Moldova Cumhuriyeti’nin koronavirüs pandemisiyle nasıl savaştığını görüyoruz. Diplomat, çabalarınıza katılmaktan ve çocukların güvenliğini sağlamaktan mutluluk duyuyoruz ”dedi.

Gagavuzya’da 54 anaokulu kurumu ve 3 spor salonu-anaokulu bulunuyor

 

 

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın