gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde inkar, hakaret ve yalan…

gündeminiz

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, inkar, Ana Muhalefet liderine hakaret,  iftira, çamur at izi kalsın siyaseti…! AKP Genel Başkanı,  CHP Liderine, “Manda derisi gibi yüzü var, karikatür tipli zat,seviyesiz çarkçı Kemal, ”

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde,   12 milyon oy almış  Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’na,  AKP Genel Başkanı,  “Seviyesizliğin de bu kadarı: Manda derisi gibi yüzü var, karikatür tipli zat”  sözleri ile tarihin derinliklerinde yerini alacak. Türk siyaseti böyle bir dönem yaşadığını bilen var mı bilmiyorum?

 

80 milyon Türk vatandaşını temsil eden Sayın Erdoğan’ın  Cumhurbaşkanı kimliği il bu ağır sözleri söylediğini düşünmek istemediğim gibi, bir siyasi partinin genel başkanın söylemesi…!

AKP Genel Başkanı,  İstanbul’da  siyaset yaptığı 1990’lı yıllarda, parmağından nikah yüzüğünü çıkartarak, “Bütün sermayem bu yüzük. Birgün Recep Tayyip Erdoğan zengin olmuş derlerse, bilin ki çalmıştır”  sözlerini hatırlıyorum.

Ana muhalefetin MAN Adası belgelerinde, oğlu Burak Erdoğan, Eniştesi,  Kardeşi’nin  milyon dolarlarla adları geçiyor…! 

Halk Bankası’nın dekontlarına rağmen belgelerin sahte olduğunu iddia ediliyor.  AKP Genel Başkanı ise,   “1994 yılında İstanbul Belediye Başkanı olmadan önce, eniştem, kardeşim ticaret yapıyordu” diyor.

Oysa,  Erdoğan, İBB Başkanı olmadığı yıllarda eniştesi emekli öğretmen, kardeşi  şoförlük, dünürü taksicilik yapıyordu, oğlu Burak Erdoğan 14 yaşında ve burslu okuyordu…!

Anamuhalefet, MAN Belgeleri araştırılsın diye TBMM’ye araştırma önergesi veriyor AKP’li Milletvekillerince reddediliyor.

MAN Belgeleri sahteyse, neden TBMM’de  araştırılması istenmez de  belgelerin neden  ısrarla savcılığa verilmesi istenir?..

CHP MAN belgelerini savcılığa teslim etti.

Belgeleri teslim alan savcılığın  kimse yerinde olmak  istemez. Aşağı tükür, sakal, yukarı tükür bıyık.

Mesleki ilkelerini, kariyerini, vicdanını bir tarafa bırakarak,  gözlerini karartarak, Güneydoğu’ya sürülmeyi göze alacak veya istifa edecek.   

Toplumun büyük bir bölümündeki düşünce  ne yazık ki böyle…

Şayet, belgelerdeki Halkbank dekontları sahteyse, Halkbank’ta sahte değil midir?

Siyasi iktidarın iddia ettiği gibi, gerçekten belgeler sahte ise, Ana muhalefet Partisi ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır.

….

Yargıya güvenin yüzde 25’lere kadar düştüğü günümüzde , hakimlerin, savcıların  işi çok zor hem de çoook.

Yorumu  siz saygı okuyucularıma bırakıyorum.

AKP’nin  Yeni Türkiye’sinde 15 yılda daha neler mi oldu?

Millet yolsuzluk ve hırsızlıklara alıştı.

Haram, helal bir birine karıştı.

Hiçbir  meziyeti olamayan insanlar önemli görevlere getirildi.

Almanya Deniz Feneri, bir trilyonluk yolsuzluk davasını suçlu buldu, Türkiye’de berat etti.

AKP Genel Başkanın TBMM’de bekleyen, AKBİL gibi 101 suç iddiası kapatıldı.

….

Yine aynı şekilde,   AKP Genel Başkanı’nın oğlunun, kardeşinin, eniştesinin adı geçtiği MAN Adası belgeleri CHP TBMM’ye  araştırma önergesi veriyor AKP Vekillerince reddediliyor…!

….

Aynı şekilde, Başbakan  Binali YILDIRIM’ın oğlunun adının geçtiği  Paradise belgelerine TV kameralarının önünde, “Oğlumun dokunulmazlığı  araştırılsın” diyor. Muhalefet TBMM’ye araştırma önergesi veriyor AKP Milletvekilerinin oyları ile reddediliyor.

….

Cumhuriyet tarihinin en büyük  17-25 Aralık yolsuzluk iddiasından 4 AKP’li bakan, AKP oyları ile Yüce Divan’a gönderilmiyor. O bakanlar istifa ettiriliyor.

….

Terör örgütü PKK ile görüşen şerefsizdir diyor, görüşme belgeleri ortaya çıkınca  devlet görüştü oluyor.

Saymakla bitmez.

Hatta 12 ciltlik kitap olur.

 

Eski Türkiye’de aynı siyasi görüşten olmayan insanlara kominist  (onların anlayışına göre dinsiz)  daha sonra terör örgütü PKK’lı, 15Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ’cü diye suçluyorlar.

Ülkenin yüzde 99’u Müslüman olan, İslam dininde affı olmayan rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık,  sıradan   hale geldiyse, bir kere değil 100 kere düşünmemiz gerekmez mi?   

AKP’yi savunanlar eskiden yolsuzluk yok muydu diyorlar?

 

Eskiden yolsuzluk yapılıyordu ise sen devam ettirmek zorundamısın diye sorulduğunda ses yok.  AKP 2002 yılındaki sloganı neydi, “Yolsuzluk, İşsizlik, benim namusum demiyor muydu?

Özet olarak, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı mesleki olarak Refah Partisi İstanbul  İl Başkanlığı,  94 yılında İBB adaylığı döneminde, sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar takip ettim. Bu kadar agrasif olması beni şaşırtıyor ve insani olarak üzüyor.

GÜNÜN SÖZÜ:

Makamı, eğitimi, serveti ne olursa olsun

HER İNSAN KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR

 

 

 

0 Yorum