gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Toplum, Yunanistan’ın işgal ettiği adalardan bana ne haline geldiyse…

gündeminiz

Video kayıtlarına,  para sayma makinaları, döviz dolu kasalara, belgelere rağmen 17-25 Aralık yolsuzluklarını gözün le mi gördün? Halk Bank Müdürünün evine dövizleri polisler koydu diyebilen,  alınları secdeye varanlar hacı,  Yunanistan’ın Ege’de işgal ettiği adalardan bana ne  der hale geldiyse bu toplum…!

Ne yazık ki Türk insanın geldiği nokta  bu işte…!

Çok iyi hatırlarım, 1974 Kıbrıs Barış Harekatında,  sağ, sol çatışmalarının en hızlı o yıllarda, sağcısı, solcusu tek vücut ,  18-16  yaşlarında çocukların bile askerlik şubesi önlerinde askere gitmek için sıra beklediklerini çok iyi hatırlıyorum.

….

Bu gün ise, Yunanistan’ın Ege’de  19 adayı işgal etmesine bana ne diyen bir  toplumun bu hale gelmiş olması  siz okurlarımca da üzücü değil mi?

….

Özellikle AKP’lilerle siyasi tartışmaya girmemeye özen gösteriyorsam da,  insanlar beni tartışmanın içine çekmeye başarıyorlar.

….

Geçtiğimiz günlerde,   sözde vatansever, alınları secdeye varan , AKP’ye biat etmiş iki hacı ile konuşuyorduk.   Bana Kominist  diye takıldılar. Bende kendilerine,  Elhamdülillah Peygamber Efendimizin yolunda gidiyorum,  cevabını verdiğim de  bir süre sessiz kaldılar. Bir tek cevap bile veremediler.

….

Vatanseverlikten, dinden, imandan bahseden bu hacılara Ege’de 19 adanın Yunanistan tarafından işgal etmesi  sizi  rahatsız etmiyor mu diye sordum?

Hacının biri,  adalar Tansu Çiller döneminde verildi demez mi?

….

Hacı, yanlış biliyorsun. Şayet siyaseten  iddia ediyorsan yalan ve iftira atıyorsun ona bir şey demem. Fakat,  adalar 2004 yılında verildiğinde  Çiller’mi iktidardaydı?

 Hacılardan cevap yok.

Daha sonra, hacılardan biri, birgün herkes AKP’li olacak. Seni de aramıza alalım demez mi ?

Bu soru karşısında, akli selim düşünün sizler, nasıl bir cevap verdiğimi merak ediyorsunuzdur.

Cevap vermedim. Sadece gülümsedim.

….

Sayın, alınları  secdeye varan hacılar…

Kendi şahsi çıkarını düşünmeden, memleketin, milletin çıkarları, vatan  için canını feda edecek, senin gibi “Adaların işgalinden’ bana ne demeyecek,  milyonlarca vatansever   Türk insanı var, hatta AKP’nin içinde  bile olduğundan eminim.

…..

Vatan olmadıktan sonra, 80 milyon AKP’li, MHP’li, CHP’li İYİ Partili olsa ne olur?

Boşuna ÖNCE VATAN demiyoruz.

….

Ben bu insanlara cahil demiyorum, okumayan, araştırmayan, sorgulamayan , kendi çıkarlarından başkasını düşünmeyen bencil insanlar diyorum.

…..

Oysa, bizim dinimizde bencillik lanetlenmiştir.

Buradan altını çizerek tekrar  sesleniyorum;  alınları secdeye varan, ey.. hacılar,  “Bizim kutsal dinimizde, Ana baba, kul hakkı ve vatana ihanet hakkının affı yok diyor. Vatan toprakları işgal edilmesine  bana ne dediğiniz de, bende size, sizin vatanseverliğiniz, Müslümanlığınız  hacılığınız bu kadar derim.

….

Bugün çıkarı olanlar veya çıkar beklentisi ile AKP’nin yanında görülen sizler,   şayet  terör örgütü PKK’nın partisi iktidar olursa onun saflarında yer alırsanız şaşırmam.

….

Her insanın, hatta ilkokula giden çocukların, okur yazar olmayanların fikirlerine, eleştirilerini hoşgörüyle karşılarım. Vatan, millet,  söz konusu olduğunda, benim en yakın akrabalarım bile olsa  fikirlerine saygı duymam ve onları lanetlerim.

Okur yazar olmayan  insanların da, mantığı, zekası,  vatan sevgisi, insani duyguları vardır. Ne yazık ki, İlkesiz, bencil bu  insanlara  günümüzde, her devrin adamı  diyorlar…

Neyse,

Kıssadan hisse..

Rahmetli  eski Başbakanlardan Merhum Adnan Menderes’e  çocuğunu kurban etmek isteyen adam,  Rahmetli Menderes’in idam sehpasını  ayağından çekmişti.

Rahmetli Erbakan Hoca’ya 28 Şubat sürecini dayattıklarında, Hocayı göklere çıkaran, haaşa tapanların, yoluna ölürüz diyenlerin   kabuklarına çekildiği günleri çok iyi hatırlıyorum.

Çünkü;

FETÖ’yü eleştirdiğim de, FÖTÜ’nün bir ABD projesi olduğunu söylediğim yıllarda, Hz. Hoca efendi hakkında böyle konuşamazsın, ahir zaman peygamberi diyen  bu sözde hacılar beni vatan haini, dinsiz ilan etmişlerdi.

…..

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, bu zavallı güruh FETÖ’ye  vatan haini diyorsa,  Yarın, ilkesiz, çıkarcı, Yunanistan’ın Türk adalarının işgal etmesinden bana ne diyen  bu riyakarlar,  yarın  AKP Genel Başkanı Erdoğan iktidardan düştüğünde   ilk darbeyi vuracaklar ve  hain  ilan edecekler yine bunlar olacaktır.

Benim gibi,  Cumhurbaşkanlığı makamının kutsal ve yüce makam olduğunu düşünenlerin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na yapılacak, sözlü ve fiili durumlarda, bugün şahsi çıkarları için yalakalık yapan insanlar ve  yandaş gazeteciler  kaçacak delik ararken, bizlerin  gövdemizi siper edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

….

Rahmetli annem okur yazar değil di ama filozof gibi bir kadındı

Bana sürekli DÜŞTE GÖR. Derdi.

 

 

 

0 Yorum